“Karadeniz'in efendisiyiz” başlığını adamın gözüne sokar gibi iri puntolarla atmaları dikkatimi çekti.

Boru değil bu açıklama bölgede doğalgaz arayan TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin'den gelmişti... Bilgin, iddiasını kanıtlamak için de ekliyordu; “Karadeniz'in jeolojisini bizden iyi bilen kimse yok. 2030 yılına kadar hedefimiz Türkiye'nin doğalgaz bağımlılığını ortadan kaldırmak.” 
Haber doğal olarak çok geniş kullanılmıştı... Genel Müdür de, gönlünden ne geçiyorsa anlatmıştı...
Aynı sayfa içinde milli gelirin büyük kısmının yatırımlara ayrıldığı açıklaması vardı. Maliye Bakanı Nebati'nin sözleriydi. Sayfanın bir başka köşesinde 34 ilacın geri ödeme listesine alındığı haberi de yer alıyordu. 
Bir sonraki sayfada daha çarpıcı bir haber vardı... Habere göre mücevher sektörü hızlı büyümesini sürdürüyordu. Sektörün büyümesini hızlandıran olay ise Türkiye'de yeni bir kültürün gelişmesiydi. Yeni kültürde damat adayları evlenme teklifini pırlanta ile yapıyordu. Habere göre pırlantaların değeri 5 bin liradan başlayarak 200-300 bin liraya kadar çıkabiliyordu. Ama evlilik tekliflerinde kullanılan pırlantaların ortalama değeri ise 10 bin lira civarındaydı. 
Bir başka gün, tatil konusu işlenmişti. Erken rezervasyon yoğunluğu başlığıyla verilen haberde erken rezervasyonlarda yüzde 30 artış olduğu belirtiliyordu. 
Bir sonraki sayfada Söğüt'te resmi törenle açılan altın madeninin tam kapasiteye ulaştığında yılda 400 milyon dolarlık ithalatı önleyeceği vurgulanmıştı. Tam kapasiteye ulaşma tarihi olarak da dört yıl hedeflenmişti. 
Olumlu gelişmeler bunlarla sınırlı değildi tabii. 
Mesela borçların yeniden yapılandırılmasından yaklaşık 92 milyar lira bekleniyodu. Bu arada 7.5 milyon kişinin 4.5 milyar lira tutarındaki borcu devlet tarafından siliniyordu. Bu silme işine öğrencilerin kredi gecikme zammı da eklenmişti. 
Haberlerin bir bölümünü aktardım. Hiç yorum yapmak istemiyorum.
Size tavsiyem, ara sıra yandaş gazetelere bir göz atın.
İyi geliyor...