Ülkemizde hem bayan hem erkek voleybolda büyük sempati ve kamuoyu oluşan spor dalı voleybolda İzmir’de neler yapılabilir hep birlikte projeler düşünelim ve geliştirerek gerçekleşmesi için fikirlerimizi buradan paylaşalım.
 

1-Üniversiteler ile işbirliğine gidilerek takım kurma,burs, barınma ve beslenme avantajları ile yetenekli sporcularımız şehrimizde kalacak, diğer şehirlerin cazibesini İzmir lehine çevirmiş olunur.
2-Güçlü tek sponsor yada çok sponsor, çok reklam ile güçlü sponsorluk anlaşmaları yapılarak güçlü kulüp.
Örnek:İtalya ligi.
3-Küçük yaş grupları için devlet okulları kulüp kurabilir avantaj, güçlü özel okullar ile uzun vadeli kazan-kazan politikası ile orta ve lise öğrencileri ile alt yapı çalışmaları organizasyonu yapan takımlar oluşturmak
Eczacıbaşı iyi örnektir.
4-100.yılında Göztepe tüm branşlarda kulübe emek ve hizmet eden sporcuları bir araya getirmeli destek ve tecrübelerinden faydalanmalı.
5-Karşıyaka bayan voleybolun yanına yıllarca 1. Ligde yarıştığı erkek voleybolu da eklemeli, gerekli kişileri kulübün içerisine dahil etmelidir.
6-Okyanus Koleji ,Doğa Koleji lise Türkiye finallerinde karşılaştı, TRT maçları canlı yayında paylaştı, milyon TL'ler verseniz böylesi reklam yapamazsınız.
7-Önümüzdeki günlerde kulüplerin projelerini görmek,gerekli paylaşımlarda buluşmak dileğiyle.