Proje olarak Karşıyaka kadın voleybol takımının en üst makamına milli takımlarda uzun süre görev yapan Reşat Yazıcıoğulları koordinatör olarak getirildi .
  Yenilikçi olmak, değişimci olmak güzel bir şey fakat Karşıyaka her zaman kendi öz kaynakları, evlatları ile yaşamıştır ve yaşayacaktır.
    Karşıyaka spor kulübü tüm branşlarında milli takımlara oyuncu yetiştirmiş ve bununla her zaman övünmüştür.
   Son 5 yıla baktığımızda Sultanlar Ligi'ne çıkma müsabakalarında Karşıyaka’nın iyi mücadele, geleceğe yatırım dediğini ve  bir türlü üst lige yürüyemediğini gördük.
   Büyük bir camiada böylesi tesisleri olan bir kulüpte 5 yılda 1. Lig ayarında oyuncu yetiştiremeyen kişi antrenör lisansına sahip ancak yetiştirici antrenör değildir hazır oyuncu isterler.
   Türkiye’de hiçbir kulüpte olmayan alt yapı gücü, sporcu aidiyeti ve hiçbir kulüpte olmayan her maç salonu dolduran cefakar, vefakar taraftarıyla Sultanlar Ligi'ne yakışır bu ekip inşallah bunu başarır yoksa yönetim kurulu üyesi istifaları kulübe yarar getirmez. Ligi tanıyan ve diğer kulüplerin yatırımlarından haberdar olan kişilerle yeniden yapılanma için şimdiden plan yapmaya başlasın geç olmadan.
   Karşıyaka Sultanlar Ligi'ne rekabet ve heyecan getirir. Basketboldaki gibi salonlar dolsun.Haydi KAF KAF.