Günlerdir Muharrem İnce’nin seçimlerde ne yapabileceğini izlemeye çalışıyorum.

CHP’de bulunan ve büyük bir emek veren İzmirli üyelerin Memleket Partisi’ne geçmesiyle yürüyen sürecini de yakından takip ediyorum.  

Neden izlediğimi de buradan aktarmalıyım. Çünkü Muharrem İnce CHP içerisinde bulunduğu zamanların tamamında partinin bana göre en önemli isimlerinden birisiydi.

 Grup Başkanvekili olduğu dönemde elindeki minik bir not ile AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabusu olabilecek konuşmalar yaptı.

Cumhurbaşkanı adayı oldu, partisinin çok üzerinde oy aldı. CHP Muharrem İnce’nin seçim kampanyası için anormal bir destek verdi  ve milyonlarca lira yasal sınırlar içinde toplandı.

Ve seçim gecesi yaşananlar bir türlü net biçimde anlatılamadı. “Adam Kazandı”  açıklaması ve bulundukları otelde neler olduğu anlaşılamadı.

CHP’de kurultay için alınan imza meselesinde  hüsran ile sonuçlandı. CHP içinde kalmayı tercih etmeyin Muharrem İnce ve bir grup arkadaşı  Memleket Partisi’ni kurdu.

Tepkiler ile gelen açıklama

Memleket Partisi’nin Merkez yönetiminde bulunan Asuman Ali Güven çok sevdiğim ve güvendiğim bir politikacıdır. Aziz Kocaoğlu bana Alaşehir CHP  Üzüm mitinginde Asuman Ali Güven’in il başkanlığına devam edip etmemesi konusunda görüşümü sormuştu. Ben de çok güvenilir bir isim olduğunu söylemiştim. Kocaoğlu bana bakıp güldü, güvenilir isim aramadığın söyledi ve tercihini Güven’den yana koymadı.

Şimdi ise üye sayısı belli olan anketlerde ne olacağı görünmeyen Memleket Partisi’nde bazı üyeler sosyal medyada uçuyor ve kaçıyor. İnce’nin Cumhurbaşkanı seçileceğini yazıp çiziyorlar.

Bu tuhafık Vatan Partisi’nden yapılan açıklamalara çok benziyor. Türkiye Recep Tayyip Erdoğan’ı uğurlamaya hazırlanırken Memleket Partisi’nin Memleket’i elinin tersiyle AKP’ye doğru itelemesi sizce normal mi..

Neyse ki İnce son açıklamasıyla bu tuhaf durumun giderileceğini ima etmiş. Bu durumun gerçekleşmesi herkes için en doğrusu olacaktır…