• DOLAR 31,37 %0.42
  • EURO 34,06 %0.51
  • ALTIN 2.103,21 %2.45
  • BİST100 9.097,15 %-1.05
  • BITCOIN 62.222 %1.82
  • ETHERIUM 3.435 %3.18
14°
Macit Sefiloğlu

Tüm Makaleleri

Macit Sefiloğlu

Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Kurucu Başkanı Gazeteci-yazar Macit Sefiloğlu, 1980’de Anadolu Ajansı’nda gazetecilik mesleğine başladı. Sefiloğlu, Günaydın, Hürriyet, Haber Ekspres, Yakın Plan, Yenigün, Ege Telgraf, Son Mühür gazetelerinde muhabir, Haber Müdürü, Yazı İşleri Müdürü, Yayın Yönetmeni ve Köşe yazarı olarak çalıştı. Meslek yaşamı süresince Kanal 35 Televizyonu ile Radyo 35’te ve Can Radyo da program yaptı.

Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Macit Sefiloğlu, İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Sendikası üyeliklerinin yanı sıra Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi’nin kuruculuğunu üstlendi. Çağdaş Gazeteciler Derneği yönetim kademelerinde bulundu, Ege Şubesi Başkanlığı’nı yaptı. Çeşitli kurumların gazetecilik yarışmalarında başarı ödülleri alan Macit Sefiloğlu, Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması başta olmak üzere İTO, EBSO, İTB'nin düzenlediği gazetecilik yarışmalarında jüri üyeliğinde bulundu. Sefiloğlu, Çiğli, Buca , Narlıdere , Urla belediyelerinde basın danışmanlığı görevlerinde bulundu. Sefiloğlu halen 9 Eylül Gazetesi Genel Yayın yönetmeni olarak görev yapıyor.

Kim haklı, kim zararlı çıkar?

Yerel seçime bir ay üç gün süre kaldı. 31 Mart tarihinde sandıklara gideceğiz ve kentlerimizi emanet edeceğimiz isimleri belirleyeceğiz.

CHP’de Yeni Kurultay 18-19 Mayıs’ta

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan aldığı büyük destekle elde ettiği Kurultay zaferi çok ama çok kısa zamanda yerini düş kırıklığına bırakabilir.

CHP Dikili’de seçimi kaybeder mi (2)

CHP’nin Dikili ilçesinde yeniden aday gösterilen Belediye Başkanı Adil Kırgöz’ün karşısına CHP içerisinden aday adayı Tıp Doktoru Kemal Doyuran’ın aday çıktığını yazmıştım.

CHP Dikili’de işler karıştı

CHP’nin İzmir’de aday belirleme ve açıklama çalışmalarının ardından ilk önemli girişim Dikili’den geldi.

CHP  İzmir’de çalışanlar, çalışmayanlar

CHP’nin İzmir yerel seçim adayları açıklandı. Ancak açıklanan adaylardan memnun olmayan diğer aday adaylarının öncülük ettiği protestolar nedeniyle partinin saha çalışmalarında aksaklıklar dikkati çek...

İzmir seçimlerinde CHP riske girdi mi?

Demokratik olmayan bir adaylaştırma sürecinin ardından kıyamet koparmak sizce haklı mı?

CHP’de kavga beklentisi boşa çıktı

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayını nihayet belirledi.

AK Parti tercihlerindeki şüphelerim! 

Ülke genelindeki iktidarını yıllardır sürdüren AK Parti’nin İzmir konusundaki tercihleri beni şaşırtmaya devam ediyor. Kurulduğu yıllarda üye yapılarındaki zenginlik, yerini giderek belirli isimler et...

CHP’de rencide edici koridorlar, kötü dedikodular

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir’deki belediye başkan adaylarının açıklanmaması giderek partide kötü bir siyasi terminolojiyi de beraberinde getiriyor. 

Bu palavraları çok duyacaksınız !

CHP Aydın’da üzerindeki büyük bir yükü silkeleyip seçime giriyor. Aydın’ın merkez ilçesi Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, anlı şanlı bir törenle gözünü açtığı partisini terk edip İYİ Parti s...

Anket


Kadıköy'ün Yeni Belediye Başkanı Kim Olsun?

Ankete Katıl

Özel Haber

ETKİNLİKLER

İZMİR HABERLERİ

YAŞAM ve MAGAZİN

SPOR