Vatandaş ne istiyor

Sevgili okurlarım,

Ayrıştırıcı, kavgacı ve ötekileştirici siyasetin artık işe yaramayacağını 31 Mart yerel seçimlerinde gördük. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun, Ankara’da Mansur Yavaş’ın başarısının altında yatan buydu. Adana, Antalya, Mersin gibi büyükşehirleri de bu başarı tablosunun içine koyabiliriz. Artık halk kendi isteklerinin gerçekleşmesi için sandık başına gidiyor. Artık halk, huzur ve adalet istiyor, güven içinde yaşamak istiyor. Mesela İstanbul halkı, Ekrem İmamoğlu’nun “ hak, hukuk, adalet, barış ve kardeşlik “ söylemine oy verdi. İmamoğlu’nun alçak gönüllü kişiliği, tatlı dili ve halkla bütünleşme becerisi İstanbul’da ona büyük başarı getirdi. İmamoğlu yalan üzerine kurulmuş siyasetten hep uzak durdu ve bu konuda tek bir laf bile etmedi. Kafalara ve kalplere seslendi. Şöyle ki; İmamoğlu sokaklarda gezerken, çarşı ve pazarlarda dolaşırken kendisine sert tepki verenlere bile gönülden davrandı. Onlara “ Kurban olayım sana bacım, kardeşim; sen yine’de istediğine oyunu ver. Ben seni seviyorum “ diyerek gönüllerde kendine yer açtı. Türkiye’de bir umut krizi vardı. Halk yaşadığı sıkıntılar nedeniyle çok mutsuz ve umutsuzdu. Ekrem İmamoğlu’nun dili ve kalbi bu umutsuzluğu yendi ve umudu yeniden yeşertti. Sevgili okurlarım, vatandaş şeffaflık istiyor. Kamplaştırıcı, kutuplaştırıcı siyaseti artık benimsemiyor. Ayrıştırıcı, aşağılayıcı, kavgacı bir dili istemiyor. Sandık iradesine müdahale istemiyor. Vatandaş, devletin bir ana gibi, herkesi kucaklamasını istiyor. Vatandaş, adaletli bir devlet olsun istiyor. Gelir dağılımda adalet istiyor. İşsizliğin azaltılmasını, ekonominin düzeltilmesini, üretime tekrar dönülmesini istiyor. Vatandaş, tarımda üretimin yeniden arttırılmasını, kapanan fabrikaların açılmasını istiyor. Ne acıdır ki, Türkiye’de 13 milyon vatandaş sağlık güvencesi kapsamının dışında kalıyor. Türkiye’de 23 milyon vatandaş icra daireleriyle karşı karşıyadır. Eğitimde ve sağlıkta yaşanan sıkıntıların giderilmesini istiyor, vatandaş. Vatandaş, yandaşlığın artık sona ermesini istiyor. Vatandaş, dinin siyasete alet edilmesini istemiyor. Vatandaş, mutfaktaki yangının söndürülmesini istiyor. İşin özü, Vatandaş; dürüst, çalışkan, her görüşe ve inanca saygı duyan, herkesi kucaklayan, eşitliğe inanan, hak hukuk adaletin olduğu, şefkatli, sevgi ve umut dolu bir devlet istiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turs Agkoç
Turs Agkoç - 5 ay Önce

Senin yazdığın yazıyı Tayyip okusa hak ve hukukun ne olduğunu o zaman anlasın senin İmamoğlu ve Mansur için güzel cümle ve yorumyatigin için sana teşekkürü eder saygı ile operim hoş ca. Kal

Turan Agkoc
Turan Agkoc - 5 ay Önce

Senin yazdığın yazıyı Tayyip okumsli çünkü Türkiye'nin halinin nasıl olduğunu anladı İmamoğlu için cokguzel yazmışsın seni tebrik eder Sevgi ile operim hoşça kal

Cafer Aydın
Cafer Aydın @Turan Agkoc - 5 ay Önce

Ağzınıza sağĺık hocam

Burhan Ural
Burhan Ural - 5 ay Önce

Selahattinciğim çok güzel bir yazı bu yazınızı okuyan herkes beyenir ancak öyle bir toplum haline geldik ki burda yüzüne gülüp sırtını döndüğü an senin dedikodunu yapmaya başlar. Seni KUTLARIM böyle güzel yazılarınla Gönül'lere su serpmem karamsarlığa düşenleri rahatlatır YANAKLARINDAN ÖPERM .HERŞEY İYİ OLACAK ( ümid ederim)

Burhan Ural
Burhan Ural - 5 ay Önce

Selahattin'im sizi çok kutluyorum böyle güzel yazılarınla karamsarlığa düşen insanların yüreğine su SERPİyorsunz.tekrar kutluyor YANAKLARINDAN öpüyorum. Selamlar.HER ŞEY İYİ OLACAK.

banner92