CHP Kadın Kolları seçimi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Genel Başkan Özgür Özel’in güç savaşına dönüştü.

Eylül ayındaki tüzük kurultayını “Seçimli Kurultaya” dönüştürme hamlesinin ardından Kemal Kılıçdaroğlu’ndan “Delege isterse aday olurum” mealinde bir açıklama geldi. 
Bu tablonun arkasında yine İmamoğlu ile Özel’in güç savaşı yatıyordu. Şimdi bu gizli savaşın ikinci perdesi kadın kolları seçimlerine yansıyor. Ekrem İmamoğlu’nun Kadın Kolları Genel Başkanlığı için destek verdiği isim İstanbul Kadın Kolları’nın halen başkanı olan Yeşim Ağırman. Genel Başkan Özgür Özel ise Aylin Nazlı Aka ile hareket ediyor. Aylin Nazlı Aka’ya aynı zamanda Murat Karayalçın gibi partinin önemli isimleri de destek oluyor.

Avcılar’da saç baş kavga 

Erkeklerin güç savaşında en son İstanbul Avcılar Kongresi’nde kavga çıktı. Ciddi bir kavga yaşanan kongre iptal edildi. Daha önce de Karadeniz Ereğli’de kadın kolları başkanlığı seçiminde kavga çıkmıştı. CHP belediye meclis üyesi seçilen eski kadın kolları başkanı Naile Bingöl yine aday oldu. Naile Bingöl parti üyesi kadınların itirazlarına rağmen aday olacağını açıklarken bazı parti üyesi kadınlar “Bu ne doymazlık” diyerek çıkıştılar. CHP ilçe başkanı Ali Kocaman seçim güvenliği olmadığını belirterek iptal etti.

Kurultay 4 Ağustos’ta

Erkeklerin müdahalesi gölgesindeki kadın kolları seçimleri 4 Ağustos’ta sonuçlanacak. Kadınların seçimlerinde İzmir’de de ayrı bir güç mücadelesi yaşanıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın karşısında Karşıyaka’da  “Düşmanımın düşmanı benim dostumdur” ittifakı yaşanıyor. Tugay’ı Karşıyaka’da yenme planı yapan Ali Engin, ilçedeki diğer parti önderleri ile ittifak yaptı. Buradaki ittifakın tek amacı var o da Tugay’ı güçsüz göstermek.