Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Aslı Baykal, "Kılıçdaroğlu’nun çoklu ittifak bloku türlü vaatlerle, kendinden başka aday çıkmasını önlemeye çalışıyor. İyi ki Erdoğan var da demokrasimizi yaşatabileceğiz. O da olmasa oluşan acayip blok tüm sesleri susturacak ve seçime tek aday girmesine izin verecek" demiş…

CHP’nin yeniden kuruluşuna öncülük eden Deniz Baykal’ın kızının bir gün bu açıklamayı yapacağını geçmişte bana söyleseydi sanırım çok sinirlenirdim.

 Baba ile kızının aynı şeyleri düşünmesi gerekmiyor ama, bu toplum sayesinde var olan bir siyasetçinin  ve ailenin bu denli sorumsuz noktaya gelmiş olması inanılmaz. Bu partiye gönül veren milyonlarca seçmenin bedduasını alacak sözler söyleyen Aslı Baykal’ın“İyi Erdoğan var da demokrasimizi yaşatacağız” açıklaması gerçekten belli ki Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alıyor. Böylesi bir ortamda yitirdiği babasına bir parça sevgi saygı duyanları da yok etme pahasına.

Bu neyin öfkesidir bilemem ama bugüne kadar geldiği nokta elde ettiği kazanımları bahsettiğim seçmen kitlesine borçlu Aslı Baykal.

DSP bildiğiniz gibi

Rahmetli Bülent Ecevit’in kemiklerini de DSP’nin başında olan Önder Aksakal isimli zat sızlatıyor. İzmir’de buluştuğumuz Selçuk Karakülçe  ile partinin bu tavrını geçmişte tartışmıştım. Önder Aksakal buyurmuş ki, “Cumhur ittifakı çağırırsa görüşürüz” diye…

Ortanın solu kavramını Türkiye’ye öğreten Bülent Ecevit, bunları görse herhalde bu kişileri sopayla kovalardı.  Ne yazık ki 100 bin oyu CHP’lilerden alıp Cumhurbaşkanı adayı oldan Vatan Partisi’nin başındaki  Doğu Perinçek’i yalnız bırakmayanlar artıyor. Oyları olmasa da kafaları bulandırmakta üstlerine yok.