Her hafta Atatürk’ü yazıyorum. Çünkü “Osmanlı’yı süren soysuzları lanetliyorum’’ diyen Şevki Yılmaz’ın Atatürk’e dil uzatan sözlerine dayanamadım.

2’nci Abdülhamid'in 4’üncü kuşak torunu Orhan Osmanoğlu'nun kızı Berna Sultan Osmanoğlu’nun düğününde şahitlerden biri eski Refah Partisi Milletvekili ve Yeni Akit yazarı Şevki Yılmaz’dı.

Milletvekilliği döneminde yaptığı kışkırtmacı konuşmalarla Refah Partisi'nin kapatılmasına neden olan isimlerden biri olan Şevki Yılmaz, düğünde eline mikrofon alarak "Osmanlı'yı süren soysuzları lanetliyorum" diyerek Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’i kuran kadrolara dil uzattı.

İşin en ilginci de o düğünde şahitlik yapan Profesör İlber Ortaylı 360 derece dönüş yaptı;

“Cumhuriyet’i kuran Mareşalimiz Atatürk’e açıkça saldırı başlamıştır. Arkasında etnik saikler var. Bazı gruplar Türklerin generalleri, devlet adamları, tarihî yapılanmalarını hatta kültürlerini küçümseme eğilimindedir. Büyük Rusya İmparatorluğu’ndaki Müslümanların hiçbiri Puşkin’e, Tolstoy’a, Rus müziğine saldırarak kendi millî kimliklerini yüceltme yolunu seçmedi. Atatürk ve silah arkadaşlarına bilir bilmez hücumda bulunanlar çok büyük bir yanlış içindedirler. Atatürk, Türkiye için kurtuluştur.’’

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş da Osmanlı arşivlerine göre Atatürk'ün soyunun  peygambere kadar dayandığını belirterek kimin  soysuz olduğunun çok açık ortada olduğunu söyledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği de Refah Partisi Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Eğitim İş de bu rezalete sert bir yanıt verdi;

“Atatürk’e dil uzatan hadsiz, karşısında başöğretmenin eğitim neferlerini bulacak. Eski Refah Partisi milletvekili Şevki Yılmaz’ın ülkemizin kurucusu Atatürk’e ağza alınmayacak hakaretler edip beddualar savurduğu, Diyanet’e bağlı bir kamu görevlisi olan İmam Halil Konakcı’nın da gülerek ‘Amin’ dediği görülmektedir. TBMM’ye hakaret etmiş küfürbaz yobaz Şevki Yılmaz ile ilgili neden harekete geçilmemiştir? Atatürk’ün kurduğu bu devletin görevlisi olan bir şahsın Atatürk’e edilen hakaret ve bedduaları onaylamasına ne hakla sessiz kalınır? Yakın geçmişte ülkenin kurucularına “iki ayyaş” dediler. Unutmadık.

Eğitim-İş olarak Atatürk’e dil uzatanlara tüm illerde tepki göstereceğiz. Şahıs hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Konunun peşini asla bırakmayacağımızı ilan ediyoruz.” 

Haftaya yeniden buluşmak üzere hoşça kalın dostlar.