Sözde doğayı korudukları için bayraklarına ‘yaprak’ yerleştirmiş Kanadalı emperyalistler, üç beş namussuza rüşvet dağıtarak, cennet topraklarımıza çöktüler, doğamızı mahvettiler, insanlarımızın ölümüne yol açtılar. Durdurmazsak bunu sürdürecekler…

Yerel seçimler, emperyalizme “Dur” demenin ilk durağı. AKP’yi kuran, yanlarına FETÖ’yü yerleştirip, muhalefeti yeniden tasarlayanlar, CHP’deki değişimden rahatsızlar. Akşener gibi gizli destekçilere artık daha çok iş düşüyor. Değişim sancılı; kurunun yanında yaş da yanıyor. Kolay yetişmeyen bazı başarılı insanlar üzülüyor, kırılıyor; Büyükerşen ve Soyer gibi… Oysa değişen CHP’nin ve Türkiye’nin onlara, onlar gibilere gereksinimi var.

BAL’daşımız Özgür Özel’in Tunç Abi’sini Ankara’ya davet edip, gönlünü almaya çalışması ve yurtdışı ilişkileri geliştirme konusunda desteğini istemesi güzel, ancak yetersiz. Sevgili Soyer yerel tarımın, kültür ve turizmin geliştirilmesi, kooperatifleşme, doğanın korunması, sporun yaygınlaştırılması gibi birçok alanda çok başarılı projeler geliştirdi. Bu projelerin Türkiye’ye yayılması konusunda da severek çalışabilir.

Soyer’in desteğine en çok gereksinim duyanlar İzmir’in yeni CHP adayları. Sevgili Soyer’in onların yanında yer alması durumunda 30’da 30 başarının gerçekleşme olasılığı çok artar.

Önümüzdeki günlerde hepimize önemli görevler düşüyor. Örneğin, iktidarın yaydığı, Soyer’in ve Tugay’ın başarısız olduklarına yanıt verebiliriz. Yıllardır AKP ve MHP’li belediyelere para akıtılırken, CHP’li belediyelerin başarısız görünmeleri için kendi paralarıyla yapmaya çalıştıkları projeler engelleniyor. Hem Soyer hem Tugay buna rağmen projelerinin büyük bölümünü gerçekleştirdiler. Önceki iki Karşıyaka belediye başkanının başarısız olduğu ve Tugay’ın enkaz devraldığını da unutmayalım.

***

Ressamın biri yaptığı birbirinin aynı iki tablodan ilkini sokağa bırakıp yanına “Beğenmediğiniz yerlere ‘X’ koyun” şeklinde bir yazı, boya ve fırça bırakmış. 15 dakika sonra döndüğünde, bütün resim ‘X’ işaretleri ile doluymuş. Resmi alıp, ikincisini bırakmış; yazıyı “Beğenmediğiniz yerleri düzeltin” şeklinde değiştirmiş, bir gün boyunca resme dokunan olmamış. 

İzmir’de Soyer kadar başarılı olacağına, hatta belki onu aşabileceğine inandığım Dr. Cemil Tugay’a, Balıkesir, Manisa ve Hatay CHP adayları Ahmet Akın, Ferdi Zeyrek ve Doç. Dr. Lütfü Savaş’a destek için elimden geleni yapacağım. AKP yerine CHP’yi ve adaylarını kıyasıya eleştiren ama alternatif üretmeyen dostlara da bir ricam var…

Daha iyi önerileriniz yoksa “Şu kötü, bu kötü, oy vermem” gibi söylemlere son verin, her tarafa “X” atmaktan vazgeçin, lütfen…

Ki gözü doymaz emperyalistler defolup, gitsin.

İnsanlarımız ölmesin, doğamız katledilmesin…