Giresun’un Alucra ilçesine bağlı Köklüce Köyü'nde yaşayan 49 yaşındaki Hidayet G., kene ısırması sonucunda rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Durumu ağırlaşan Hidayet G., önce Alucra Devlet Hastanesi'ne, ardından Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Hidayet G. hayatını kaybetti.

Yetkililerden Kene Uyarısı

Yetkililer, özellikle yaz aylarında kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşları kene ısırmalarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Kene ısırması durumunda vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları gerektiği vurgulandı. Kene ısırması, bazı ciddi hastalıklara yol açabilir ve erken müdahale hayati önem taşır.

9.Uludağ Meme Kanseri Sempozyumu’na bilim insanlarından büyük ilgi 9.Uludağ Meme Kanseri Sempozyumu’na bilim insanlarından büyük ilgi

Kene Isırması ve Riskleri

Kene ısırması, özellikle Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) gibi ciddi hastalıklara neden olabilir. Bu hastalıklar, hızlı bir şekilde tedavi edilmediğinde ölümcül olabilir. Sağlık uzmanları, kenelerin bulunduğu bölgelerde dikkatli olunmasını ve kene ısırması durumunda hemen tıbbi yardım alınmasını tavsiye ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi