İzmirim Kartınızı HES Kodunuzla Nasıl Eşleştirirsiniz?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım araçlarında elektronik HES Kodu kontrolü uygulamasını 30 Ekim Cuma gününden itibaren başlatıyor. Peki HES Kodu akıllı kartlarınıza nasıl tanımlayacak?

Covid 19 önlemleri kapsamında, İzmir Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar gereğince 30 Ekim 2020 tarihi itibari ile İzmir içi toplu ulaşım araçlarında elektronik HES KODU kontrolü uygulaması hayata geçecek. 30 Ekim-15 Kasım 2020 tarihleri arasında tüm yolcuların HES KOD larını İzmirim Kartları ile eşleştirmesi gerekecek. Peki HES Kodu akıllı kartlarınıza nasıl tanımlayacak?

Nasıl kayıt olunacak?

İzmir’de akıllı ücret toplama sistemini işleten ESHOT Genel Müdürlüğü, yurttaşların, HES kodlarını ve TC kimlik numaralarını, kullandıkları İzmirim Kart ile eşleştirebilmesi için özel bir internet sitesi oluşturdu. hes.eshot.gov.tr adresli siteye giren her yurttaş, yalnızca bir İzmirim Kart için eşleştirme yapabilecek. Kullanımı oldukça kolay tasarlanan sitede, yurttaşlar, istenen bilgileri tek adımda girecek ve kaydını yaptıracak. HES Kodu ya da diğer kişisel bilgilerin değişimi ve güncellenmesi işlemleri de aynı siteden yapılabilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 16:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurgül
Nurgül - 11 ay Önce

Sürekli hata veriyo nasil olucak

FERHAT AYDIN
FERHAT AYDIN - 12 ay Önce

TAM TÜRK İŞİ OLMUŞ TEBİKLER SİSTEM ÇALIŞMIYOR. BEDAVA VAKİT KAYBI HATA HATA HATA

Dilek Oğuz
Dilek Oğuz - 12 ay Önce

Kart numaram doğru vermiyor

Hulya onal
Hulya onal - 12 ay Önce

Hata veriyor ne yapmam gerekiyor

Nesrin
Nesrin - 12 ay Önce

Eşleştirme için9 kasımda16,10kasimda5,11 kasimda3,12kasimda3 kez giriş yaptim.Hepsinde de hata verdi.eshot şikayette çalışmıyor.

Özlem
Özlem - 12 ay Önce

Bide bu kadar işlemden sonra hata verip durmasa

Sevgilibey Ersoy.
Sevgilibey Ersoy. - 13 ay Önce

Izmır kartımı iptal etmek istedim.