banner109

İzmir Büyükşehir'de asma tavan krizi

İzmir Büyükşehir'de asma tavan krizi
Memur sendikası Tüm Bel-Sen, İzmir'de etkili olan şiddetli rüzgarın etkisiyle Büyükşehir Belediyesi planlama birimlerinin bulunduğu 5'inci kattaki ofiste asma tavanın bir kısmının çökmesine tepki gösterdi.

Kimsenin yaralanmadığı olaydan ders çıkarılmasını isteyen sendikanın İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı, güvenli işyerinin hakları olduğunu belirterek, binanın depreme dayanıklı olup olmadığının açıklanmasını istedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Konak'taki hizmet binası dün etkili olan şiddetli rüzgardan olumsuz etkilendi. Açık pencerelerden giren şiddetli rüzgar, imar ve planlama birimlerinin bulunduğu 5'inci kattaki bazı ofislerdeki asma tavanda kısmi çökme yarattı. Çalışma masalarının üzerine asma tavan parçaları düştü, ancak şans eseri kimse yaralanmadı. Yedinci katta da yine asma tavanda bazı parçalar yerinden oynadı. Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu Şube yöneticileri bu olaya basın açıklamasıyla tepki gösterdi. Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı, şöyle dedi:

buyuksehirde-asma-tavan-krizi_8689_dhaphoto2"Rüzgar 5 ve 7'inci katlardaki bazı ofislerin tavanlarının çökmesine neden olmuştur. Şans eseri kimse yaralanmamıştır. Ofis kullanılamaz hale geldiği için mesai yapılamamıştır. Yaşanan bu olay Büyükşehir ana binasının bırakalım güçlü bir depremi, güçlü bir rüzgar karşısında dahi zorlandığını göstermiştir. Geçen haftalarda dış cepheden de bir takım beton parçaları düşmüştü. Akıllara 'Büyükşehir ana binası olası bir depreme ne kadar dayanıklı, ne kadar güvenilir, ne kadar hazır' sorusunu getiriyor. Bu soruların yanıtlarını istemek bu binada hizmet üreten emekçilerin hakkıdır. Bu nedenle yönetim binayla ilgili bilgileri çalışanlarla paylaşmalıdır. Çalışanların kaygıları var. Bu konuda aydınlatılmaya ihtiyaçları var. Biz Büyükşehir Belediyesi yönetimini açıklama yapmaya davet ediyoruz."
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 14:59
YORUM EKLE

banner97

banner96