İZBAN çalışmıyor, otobüslerde aksaklık yaşanıyor

İzmir'de gece saatlerinden itibaren başlayan yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Şehiriçi ulaşımda ciddi aksaklıklar yaşanırken yetkililer "Zorunlu olmadıkça evden çıkmayın" uyarısı yapılıyor. Peki sokağa çıkmak durumunda olan vatandaşlar hangi ulaşım araçlarını kullanabilir?

İZBAN çalışmıyor, otobüslerde aksaklık yaşanıyor

İzmir'de gece saatlerinde etkisini artıran yağış nedeniyle ana cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Birçok ilçede yollardaki su birikintileri sürücülere zor anlar yaşatıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, toplu ulaşım ile ilgili, "Metro kesintisiz çalışıyor. İZBAN’da kaya düşmesi nedeniyle yaşanan kesinti giderilmesine rağmen zaman zaman kesintiler oluyor. Otobüs hatlarında da zaman zaman sıkıntı yaşanıyor” diye konuştu. Soyer, "Özellikle Karşıyakalı hemşehrilerimizin ulaşım için vapurları tercih etmesini rica ederim. Vapurlar yoğunluğu önlemek için kalkış saatini beklemeksizin doldur-boşalt sistemiyle çalışıyor. Arabalı vapurlarımız da Üçkuyular-Bostanlı arasında kesintisiz faaliyette." açıklaması yaptı.

 Başkan Soyer öğleden sonra da yağış beklendiğini hatırlatarak İzmirlileri mümkün olduğu kadar araç kullanmamaya ve evlerinden çıkmamaya çağırdı ve şöyle devam etti: “Evlerinizden çıkmamanız hem sizin bu felaketten zarar görmenizi engelleyecektir hem de işlerinin başında olan ekiplerimizin çalışmalarını kolaylaştıracaktır.” 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 12:12
YORUM EKLE

banner97

banner96