Kimileri bu olaylara inanmazken, dilden dile dolaşan efsaneleri duymuşuzdur. İşte, Türkiye'nin En Korkunç Terk Edilmiş Köyleri:

Türkiye'nin En Korkunç Terk Edilmiş Köyleri!-1

1. Kıbledere Köyü

Muğla taraflarında bulunan Kıbledere Köyü, Hasan Karacadağ'ın "Dabbe: Cin Çarpması" filmine konu olmuştur. Birçok YouTuber'ın ziyaret noktası haline gelmiştir. Asıl adı Eskihisar olan köyde, anlatılanlara göre zamanında üç ortak, define bulmak için cinlerden yardım almıştır. Altını aldıktan sonra cini yok etmeye çalışan ortağın kızının ve köylülerin başına esrarengiz olaylar gelmiştir. Bu olaylar üzerine köylüler köylerini terk etmiştir. Köy, Tansu Çiller tarafından haritalardan silinmiştir ve artık haritalarda görünmemektedir.

Lübbey Köyü

Yapay zekaya göre: Trabzon'un İsmi Değişti! Trabzon'un yeni ismi şöyle Yapay zekaya göre: Trabzon'un İsmi Değişti! Trabzon'un yeni ismi şöyle

2. Lübbey Köyü

İzmir'de bulunan Lübbey Köyü, yarı cinni bir köy olarak bilinir. Köyde meydana gelen esrarengiz olaylar nedeniyle terk edilmiştir. 200 haneli büyük bir köy olmasına rağmen şu an sadece 7-8 hane köyde yaşamaktadır.

Issız Cuma Mezarlığı

3. Issız Cuma Mezarlığı

Çanakkale'de bulunan Issız Cuma Mezarlığı'nda anlatılanlara göre; köyde bir kadının kızı olur, kadın ölür ve ardından bir sene sonra kızı da ölür. Aileleri, annenin yanına defneder, ancak civar sakinlerinin gördüğü esrarengiz ve korkutucu olay, anne ve kızın mezarlarının birleşmesidir.

Davutlu Köyü

4. Davutlu Köyü

Lüleburgaz'da bulunan Davutlu Köyü, yıllardır anlatılan bir efsaneye göre cinler tarafından basılmıştır. Bu olay, "Karadedeler Olayı" olarak belgesel şeklinde filme konu olmuştur. Köylü halk, bu olayların yalan olduğunu savunsa da yıllardır anlatılan korkunç efsaneler arasında yer almaktadır.

Üyücek Köyü

5. Üyücek Köyü

Kütahya Tavşanlı'da bulunan Üyücek Köyü, korkunç köylerden biridir. Anlatılanlara göre, cinlerden biri köydeki bir kıza aşık olmuş, kızla evlenmeye kalkmışlar ve bu nedenle kız uçurumdan atlayarak intihar etmiştir.

Türkiye'de bulunan korkunç köyler, filmlere ve YouTube videolarına konu olmuştur. YouTuberlar bu köylere gittiğinde gerçekten de tuhaf olaylarla karşılaştıklarını anlatmışlardır. Kimileri bunları yalan veya kurgu olarak değerlendirse de dilden dile dolaşan efsanevi yerler olarak hafızalarda kalmıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ