İzmir Barosu'nda seçim tarihi belli oldu!

Daha önce pandemiyle mücadele kapsamında alınan kararlar çerçevesinde İzmir Barosu Genel Kurulu 4 kez ertelenmişti. İzmir Barosundan yapılan açıklamaya göre Genel Kurul tarihi belli oldu. Buna göre 11 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek kurulda üyeler sandık başına gidecek.

İzmir Barosu'nda seçim tarihi belli oldu!

Geçtiğimiz yıl 17-18 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan İzmir Barosu Genel Kurulu, pandemiyle mücadele gerekçe gösterilerek İlçe Seçim Kurulu tarafından daha önce dört kez ertelenmişti.

İzmir Barosu seçimleri temmuz ayında gerçekleştireceğini duyurdu ve seçim için tarih verdi. Seçim,  11 Temmuz 2021 tarihinde saat 09.00-17.00 arasında yapılacak. Üyeler İzmir Kültürpark Fuar içi 3 ve 4 Nolu Hol’de oy kullanacak.

İzmir Barosu’ndan seçime ilişkin yapılan şöyle;

“Avukatlık Kanunu 82.maddesi gereğince Ekim ayının ilk haftası içinde yapılması gereken İzmir Barosu Genel Kurulu için daha önce yönetim kurulumuzca belirlenen tarihlerde genel kurulun yapılması hukuka aykırı bir biçimde engellenmiş ve Baro Genel Kurulları ertelenmiş olmakla, önceki karara ilişkin yasal süreç devam etmek üzere; İzmir Barosu Olağan Genel Kurulunun 03-04 Temmuz 2021 tarihlerinde aşağıdaki gündem ile İzmir Barosu Alsancak Barohan 6.katta toplanmasına, birinci toplantıda toplantı yeter sayısı sağlanmadığı takdirde ikinci toplantının aynı gündem ile Genel Kurulun 10 Temmuz 2021 Cumartesi saat 10.00 da İzmir Fuar içi 3 ve 4 Nolu Hol'de (Kültürpark), Avukatlık Kanunu'nun 87.maddesinde aranan çoğunlukla toplanmasına, gündemdeki işleri tamamladıktan sonra 11 Temmuz 2021 Pazar günü İzmir Fuar içi 4 Nolu Hol'de (Kültürpark) saat 09.00-17.00 arasında seçimin yapılmasına, toplantının baro internet sayfası, SMS ve baro çevresi adalet daireleri ile baronun uygun bir yerinde en az 30 gün önceden başlamak üzere genel kurulun toplanacağı tarihe kadar duyurulmasına, bu duyurunun tebligat hükmünde olduğunun meslektaşlarımıza ilanına, ilan edilecek metinde Avukatlık Kanunu 86.maddesine göre avukatların genel kurullara katılmak ve oy kullanmak yükümlülüğü altında olduğunun ve katılmayanlar hakkında 64.madde gereğince para cezası uygulanacağının bildirilmesine oy birliği ile karar verildi.”

YORUM EKLE

banner97

banner101

banner96

banner100