Düzce'ye destek yağıyor: Can kaybının nedeni belli oldu

Düzce'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, AFAD yardım gönderdi. AFAD, Düzce'nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde 1'i ağır 50 kişinin yaralandığını ve bir kişinin kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

Düzce'ye destek yağıyor: Can kaybının nedeni belli oldu

Düzce'de meydana gelen deprem sonrası yardım ekipleri bölgeye ulaştı. Bakanlık ve yardım kuruluşlarından bölgede ihtiyaçlar karşılanıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık "Düzce Gölyaka’da meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin etkilerini azaltmak amacıyla 5 araç 20 meslek elemanından oluşan 10 Psikososyal Destek Ekibi görevlendirdik. Ekiplerimiz KYK yurtları ve toplanma alanlarında vatandaşlarımıza destek verecek" dedi.

50 KİŞİ YARALANDI

AFAD'dan yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

Düzce Gölyaka’da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından saat 09.05 itibarıyla en büyüğü 4,3 olmak üzere 101 artçı sarsıntı yaşanmıştır. Düzce’de 37, Zonguldak’ta 6, Bursa’da 4, İstanbul, Sakarya ve Bolu’da 1 kişi olmak üzere toplam 50 vatandaşımız yaralanmıştır.

Bölgeye 10.000 adet battaniye ile 480 aile tipi, 20 genel maksat çadırı gönderilmiştir. 10 adet mobil baz istasyonu yönlendirilmiştir. Bölgeye 1 Mobil Koordinasyon Tırı ile 1 Sosyal Çalışma Tırı sevk edilmiştir.

KALP KRİZİNDEN HAYATINI KAYBETTİ

Son dakika haberine göre AFAD, Düzce'nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde bir kişinin kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100