Sevgili okurlarım, nasıl bir nefretle büyütülmüşse, 9 Eylül İzmir'in kurtuluş günü gecesinde 16 yaşındaki bir genç İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde Atatürk Anıtı'nda kinini kustu.

Atatürk Anıtı'na boyalı, sloganlı saldırı yaptı. Bu bitmeyen alçaklığı şiddetle kınıyorum. 

Atatürk'ün kızları Filenin Sultanları,  Avrupa Şampiyonu olup Türkiye'yi sevince boğmuştu. Diyanet'in hukuk müşaviri olan Adnan Üstün, Filenin Sultanları için "Baldırı açık kızlar,  baldırı açmak günahtır." dedi. Milli kızlarımıza imamdan böyle bir saldırı geliyor. Bu zatta hiç utanacak yüz yokmuş.  Bunlar Atatürk'ü ve modern Türkiye'yi bir türlü hazmedemiyorlar. Ey imam efendi, bu millet kuşatılmışlığa boyun eğen bir ulus olmadı. Bu millet, bu ulus en çaresiz olduğu sanılan anlarda, gücünü fark edip ayağa kalktı ve yürüdü. Sen haddini bil haddini... Filenin Sultanları, Modern Türkiye'nin onuru ve gururudur. 

Sevgili okurlarım, 20 yıldır iktidarda olan AKP hükümeti, emperyalizme diz çöktüren bu milleti perişan etmiştir. Millet ekonomik bir krizle yaşıyor. Millet yokluğa, yoksulluğa sürüklenmiş, hiperenflasyon altında ezilmiştir. Bu iktidar, Cumhuriyet’in bütün değerlerini satıp savmış ve yok etmiştir. Adalet yerle bir edilmiş, hukukun üstünlüğü ayaklar altına alınmış, yargı bağımsızlığı siyasal erkin buyruğu altına girmiştir. Bu iktidar, yıllardır gücümüzü bize unutturmaya çalıştı. Aramızda unutmaya hazır olanlar da bulundu ancak kapkara bulutların arasında parlayan ışığı bulmayı, aydınlığa kararlılıkla yürümeyi bu millet bildi. 

***

Tarihimiz rehber, Atatürk ebedi önderimiz oldu. Ey Atatürk ile uğraşan gerici kafalar, haddinizi bilin. Atatürk'ten ne istiyorsunuz? Emperyalizme diz çöktüren bu millet, tam bağımsız yaşama hakkını canını vererek kazanmış ancak siyasetin kirli rekabeti içinde parça parça teslim edildiğini algılamakta çok geç kalmıştır. Türkiye'ye kaybettirilenleri yeniden kazanmak, ışığı yakalamak için şart olmuştur. 

Bu konuda işin önünü açacak olan yegane parti Atatürk'ün kurduğu CHP'dir. CHP, ülkenin dört yanında yakılacak çoban ateşlerini giderek çoğaltmalı, Cumhuriyet değerlerini savunan herkes aynı kaygıları taşımalı, aynı duyguları paylaşmalı, aynı arayışları seslendirmelidir. CHP, umudun kapısı olmalıdır. 
Eksik kalan tek şey vardır; birleşmek, bütünleşmek, gücünün farkına varıp ortak hareket edebilmektir. Buradan seslenmek istiyorum. Ucuz bir intikam siyaseti izleyenler! Ellerine geçirdikleri iktidar gücünü Cumhuriyet değerlerine karşı kullananlar, devrimleri kabullenemeyip saltanat ve hilafet özlemi peşine takılanlar, halkı dindar/dinsiz diye bölerek güç toplamaya çalışanlar ve dincilik propagandasına sessiz kalarak bu ortaçağ değirmenine su taşıyanlar... Şunu biliniz ki bu ulus kimseye boyun eğmez. Çünkü biz Kuvayi Milliye ruhunu taşıyan atalarımızın torunlarıyız.
Asla boyun eğmeyiz.