Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Kira süresi, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 3 yıldır.

İlk yıldan sonraki ikinci ve üçüncü yıl kira bedelleri, Türkiye İstatistik Kurumunca yayımlanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE-oniki aylık ortalamalara göre yüzde değişim) oranında arttırılacak. İhaleye katılabilmek için 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nda belirtilen niteliklere haiz olmak, anılan Kanunda açıklanan biçimde teklifte bulunmak ve geçici teminatı yatırmak şarttır.

TAHMİN EDİLEN KİRA BEDELİ VE GEÇİÇİ TEMİNAT
Madde 2’deki tabloda belirtilen tahmin edilen bedel ilk yıla ait olup, geçici teminat miktarı taşınmazın kiraya verileceği toplam süreye tekabül eden kira bedeli üzerinden hesaplanmıştır.
İhaleye girecek istekliler geçici teminatlarını;
a) Tarsus Belediye Başkanlığının ZİRAAT BANKASI MAKAM ŞUBESİ TR 33 0001 0017 8234 1199 0250 46 IBAN nolu hesabına yatırıldıktan sonra, banka dekontunu dış zarfa koymaları gerekmektedir. Banka dekontunun açıklamalar kısmında, katılmak istenilen ihalenin; mahalle adı, adresi ve ihaleye katılacak olan kişinin T.C. kimlik numarası veya Tüzel Kişiliğin vergi numarası yazılması zorunludur.
b) Banka teminat mektubu olarak verilecekse, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığınca belirlenen bankaların vereceği ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 27. maddesine uygun olarak düzenlenmiş iki yetkili tarafından onaylanmış şube veya Genel Müdürlükten teyitli ve SÜRESİZ Banka teminat mektubunu, dış zarfa koymaları gerekmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız