banner112

CHP'li Murat Bakan, Berberoğlu'nu ziyaret etti

CHP'li Murat Bakan, Berberoğlu'nu ziyaret etti
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu ziyaret ettiğini söyledi. Bakan, 24 Temmuz Pazartesi günü İstanbul'da başlayacak Cumhuriyet Gazetesi davası için de çağrıda bulundu.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, ziyaret ettiği Enis Berberoğlu'nun sağlık ve moralinin iyi olduğunu belirterek, “Herkese selamlarını iletti" dedi. Cumhuriyet Gazetesi'nin basında sansürün kaldırılmasının yıldönümüne denk gelen duruşması için çağrıda bulunan Bakan, şunları söyledi:

"İnsanlar, parke döşettiği için para ödemesi yaptığı parke döşemecisinin oğlunun FETÖ bağlantısı olduğu düşünülen bir firmaya malzeme sattığı için FETÖ'cü olmakla suçlanıyor. Adeta aklımızla alay ediyorlar. İddianamesi FETÖ sanığı bir savcı tarafından hazırlanan bu Cumhuriyet'e kumpas davası Türkiye tarihine bir rezillik olarak geçiyor. Cumhuriyet Gazetesi, Cumhuriyet ve onun çocuklarının, yani bizlerin gazetesidir. Bizler, Cumhuriyet Gazetesi'nin yazar ve yöneticilerin yaptığı gazeteciliğin tanığız. Duruşma tarihi seçilirken verilmek istenen mesajın da farkındayız. Basında sansürün kaldırılmasının yıldönümünde, 24 Temmuz günü, İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde görülecek olan Cumhuriyet Davası'nda, Cumhuriyet'in yanındayız. Haber almak insan hakkıdır. Gazetecilik suç değildir."


Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2017, 12:16
YORUM EKLE

banner97

banner96