Türkiye-Kolombiya ortak yapımı olan Leylifer dizisi, uluslararası medya festivali Mipcancun’da özel gösterim yaptı. Dizi, Türk ve Latin kültürlerinin buluşmasını konu alıyor.

Leylifer dizisinin konusu ve oyuncuları

Leylifer dizisi, İspanya’da yaşayan Meksikalı bir genç kız olan Meltem’in, Türk bir aileye gelin olarak geliş hikayesini anlatıyor. Meltem, İspanya’da tanıştığı ve aşık olduğu Aziz ile evlenir ve onunla birlikte Türkiye’ye gelir. Ancak Meltem, Aziz’in ailesi ve Türk kültürü ile uyum sağlamakta zorlanır. Meltem, hem kendini hem de aşkını korumak için mücadele eder.

Dizinin başrollerinde Camila Duarte Çakır ve Can Verel yer alıyor. Dizinin yapımcılığını ise ünlü oyuncu çifti Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu’nun şirketi Alim Yapım üstleniyor. Dizinin yönetmenliğini Metin Balekoğlu yaparken, senaryosunu Nihan Eren kaleme alıyor.

Leylifer dizisi Mipcancun’da nasıl karşılandı?

Leylifer dizisi, Mipcancun medya festivalinde özel gösterim yaptı. Festival, 15-18 Kasım tarihleri arasında Meksika’nın Cancun kentinde gerçekleştirildi. Festivalde, dünyanın dört bir yanından gelen televizyon kanalları, yapımcılar, dağıtımcılar ve alıcılar bir araya geldi. Festivalde, Leylifer dizisinin ilk bölümü izleyicilere sunuldu.

Dizi, festivalde büyük ilgi ve beğeni topladı. Dizinin oyuncuları ve yapımcıları, festivalde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Dizinin başrol oyuncusu Camila Duarte Çakır, “Bu dizide yer almak benim için çok büyük bir onur. Türk ve Latin kültürlerinin harmanlandığı bir hikaye anlatıyoruz. Bu hikaye, hem Türkiye’de hem de Latin Amerika’da çok sevilecek” dedi.

Dizinin yapımcısı Kadir Doğulu ise, “Leylifer dizisi, Türk dizi endüstrisine ekonomik ve turizm anlamında katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu dizide, Türkiye’nin güzelliklerini, kültürünü, insanlarını ve değerlerini tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz. Bu diziyi yaparken çok emek verdik ve çok heyecanlıyız” diye konuştu.

MMA dövüşçüsü Conor McGregor, İrlanda Başkanlığına aday olduğunu açıkladı MMA dövüşçüsü Conor McGregor, İrlanda Başkanlığına aday olduğunu açıkladı

Leylifer dizisi, çok yakında Türkiye’de ve Latin Amerika’da izleyiciyle buluşacak

Kaynak: haber merkezi