Bu ismi unutmayın. İbrahim Keloğlan. 
Bir kediye 6 dakika boyunca, kasten işkence ederek öldürdü. 
Bu defa çok umutluyduk. Eros’un katili hak ettiği cezayı alacaktı. Savcı tekrar tutuklanma talebinde bulunmuştu. En yüksek sınırdan ceza istemişti. Hepimizin içi az da olsa umut dolmuştu. Sabah sosyal medyada yazılanları okudum tek tek. 
Okudukça ağladım. 
Ağladıkça öfkelendim fakat umudum hep vardı. Olmadı.  
İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu sözcüsü: “Tüm beyanım 4 dakika 4 saniye sürmüştür. Yani İbrahim Keloğlan halen kediyi döverek öldürmeye devam ediyor” dedi. İşte tam olarak bu yaşanan vahşet. 6 dakika boyunca, ufacık canı bedeninden gidene kadar tekmeledi  Eros’u. Sonra da mahkemede; ‘’Ben hayvanları besledim, yardım ettim, benim iyi yanlarım neden görülmüyor?’ dedi. İnsanın aklını kaçırmaması mümkün değil. Hala iyi yanının olabileceğini ve bizlerin bunu neden görmediğini söylüyor. Sen, bir canlının yaşama hakkını, dakikalarca, bile isteye işkence ederek elinden almış bir canisin. Senin iyi bir yanın yok. Karıncayı ezmeyen insanın iyi yanları var, etrafındaki yaşayan her canlıya sahip çıkan insanların iyi yanları var. Önce bunu kabul etmen lazım.  
Kaldı ki sen cezanı ömür boyu ‘cani’ olarak anılarak alacaksın. Ailen, sevdiklerin ve hayatında bulunan herkes senden tamamen uzaklaştığında anlayacaksın. Senin kedi sahibi olmanda bizim için bir iyi niyet göstergesi değil aksine o kedinin başına neler geleceği konusunda bizlerin kabusudur. 
Hâkimin bile “İçinden geleni söyle, ezber yapma” diyerek uyardığı bir davada sonucun bu olması kahredici. 
Sonucu duyar duymaz Haytap İzmir Temsilcisi Esin Önder ile görüştüm. Üzüntüden hasta olmuş. Ve ona en iyi gelen şeyi yapmış. Sevdiği çocuklarının yanına gidip iyileşmeye çalışıyor. Onunla olan konuşmamızda kendisine bugün olanları nasıl değerlendirdiğini sordum. ‘’Elbette çok üzgünüm, sanığın söyledikleri kabul edilebilir değil’’ dedi. Ve ekledi: ‘’ Esas değişmesi gereken kanun. Kanun değişmediği sürece bizler ne yaparsak yapalım sonuç hep aynı olacak. O insanlar sokakta, yan evimizde, aramızda olacak.  Bir insan öldürüldüğünde nasıl takip edilip ceza veriliyorsa, bir hayvanda öldürüldüğünde aynı şekilde ceza verilmeli. Verilmeli ki böyle acılar yaşamayalım. Mücadelemiz kanun değişene kadar devam edecek.’’

Elbette böyle yüksek ses çıkması büyük bir hareket ve ilerleyen süreç için çok önemli.  Elbette o cani bir daha asla eski günlerine dönemeyecek. Kendi beyanında olduğu gibi ; ‘’ İnsan içine çıkamayacak’’ hale geldi ve bu devam edecek. Dışarısı onun cehennemi oldu maalesef. 
Haytap Başkanı Av. Kemal Şenpolat, yaptığı açıklamalarda İbrahim Keloğlan’a verilen 3 yıl hapis cezasının, iyi hal indirimi uygulanarak 2 yıl 6 aya düştüğünü ve ceza onaylanırsa ortalama 3 ay hapis yatabileceğini ifade etti. 
Asla ıslah olmayacak, başka canilere örnek olacak. Kamuoyunun ne vicdanı rahat ne de gönlü. 
Ama bir gün bu ülkede güvenle uyanabileceğimiz günleri kurmak için, evlatlarımız için, hayvanlar için, yaşayan nefes alan her şey için mücadelemizden vazgeçmiyoruz. 
Gittiğin yerde bol bol kelebekleri peşinden koş Eros!