Serap Varol Kara

Tüm Makaleleri

Serap Varol Kara

İzmir’de festival coşkusu

İzmir bu sene konserlerle dolup taşıyor. Her hafta başka bir etkinlik, başka bir festival. Bu yıl bambaşka bir coşku var.

Her gün ölüyoruz

Sosyal medyaya bir video düştü dün. Bir kadın cinayeti. İzledim, kanım dondu. Kör olsaydık da bunları görmeseydik. İnsanlığımdan utandım. Hala gözümün önünde o görüntü.

Ya tüket, ya terk et!

Pandemi öncesinde yavaş yavaş ortaya çıkan sosyal medya fenomenleri pandemiyle beraber tüm dünyada popüler hale geldi. Bütün markaların strateji çizelgesinde yer edindiler. Ne yaptıkları, geçmişleri,...

Geç mi kalıyoruz her şeye?

İçimde her şeye geç kalmışlık hissi, yüreğimde derin bir gelecek kaygısı. Verilen süre içinde güzel anlar, günler, insanlar biriktirebilme çabası.

Mutsuzluktan ölenler ülkesi 

Ülkenin bir kısmı olarak mutsuzluktan ölüyoruz, diğer bir kısmı ise o gösterişli hayatlarında hiçbir sorun yokmuşçasına yaşamaya devam ediyor.

Sizin alınız al, morunuz mor inandım 

Zor, üzücü günlerin ardından geriye dönüp baktığımızda fark ediyoruz zamanın ne kadar hızlıca elimizden kayıp gittiğini.

Mucizeler ansızın gelir

Tam artık olmaz dediğinde insan birdenbire oluveriyor güzel şeyler. Çok vardır dönüm noktam olan, artık asla olmaz dediğim anda tüm güzelliğiyle hayatıma yön veren olaylar.

Bir Stanley Kubrick filmindeyiz sanki

Hep bilim kurgu filmlerinde izlediğimiz şeyler tek tek gerçek oluyor. Robotlar geliyor, gelecek derken karşımızda Sophia!

‘Terzi’ zirveyi kimseye bırakmıyor

Yaz başından beri her hafta sonu bir sahil kasabasına attık kendimizi, gezdik, tatlı yaz akşamlarında sevdiklerimizle birlikte güzel bir sezon geçirdik. Bu hafta sonu evde kalıp dinlenme kararıma anid...

Eril dilinizi ve ataerkil düzeninizi kabul etmiyoruz!

Ne güzel öyle kadınlara meslekleri üzerinden sallamak, kadınlıkları üzerinden saldırmak üç beş takipçi kasmak için değil mi?