Atık keçeler yuvaya dönüşüyor

Üretim fazlası keçe ve polyesterden sokak hayvanları için beslenme odağı ve kulübe üreten Pul-tech FRP firması, sosyal medya kampanyası ile ürünleri hayvanseverlere ulaştırıyor.

Atık keçeler yuvaya dönüşüyor

Haber/ Özge GÜNERKEN

Camelyaf takviyeli polyester malzemeden yapı profilleri üreten Pul-tech FRP, yaklaşık 4 aydır “Pultech ile yuva kuruyoruz” sloganı ile sokak hayvanları için sosyal sorumluluk kampanyası yürütüyor. Firma yetkilisi Türkan Çakır, “Ürettiğimiz yöntemler sonucunda, elimizde bazı keçeler ve boyalar kalıyor. Biz hem bu keçeleri değerlendirelim hem de sokak hayvanlarına destek olalım dedik. 2-3 sene önce İzmir’de Çeşme Belediyesi’ne malzeme vermiştik, onlar da mama kapları yapmışlardı bu ürünlerden. Ama biz bunu geliştirmek istedik. Fabrikada ustamızla konuştuk ve beslenme odakları ve kulübeler yaptık” dedi. Kulübe ve beslenme odakları el yatırması denilen bir yöntemle üretiliyor.

Ücretsiz veriliyor

Çakır şöyle anlattı: “Oluşturduğumuz kalıba keçeleri yatırıyoruz, üstüne polyester koyuyoruz. Bu iki madde tepkimeye giriyor ve sonrasında bunu kalıptan çıkarıyoruz. Bu ürünün özelliği su geçirmemesi ve çok sıcak tutması, özellikle kış ayları için ideal. Üstelik hammaddesi cam olduğu için çok sağlıklı. Kulübeler orta boy köpekler ve kediler için uygun. Sosyal medya üzerinden yürütüyoruz kampanyayı. Elimizdeki ürünler sınırlı sayıda olduğu için sosyal medyada en çok talebin geldiği bölgelere ücretsiz olarak gönderiyoruz. Mesela İzmir’de Behçet Uz Parkı’nda kulübe ve beslenme odağı ihtiyacı var, bize resim gönderiyorlar. #pultechleyuvakuruyoruz hashtagi ile en çok etiketleme gelen bölgelere gönderiyoruz. Kampanyanın üçüncü dönemindeyiz. Bahar aylarına kadar devam edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 11:21
YORUM EKLE

banner97

banner96