Erol Okşar

Tüm Makaleleri

Erol Okşar

İzmir’e veda

Değerli okurlarım sizlere son yazımı paylaşmaktan ötürü üzüntü ve bir o kadar da memleketime geri dönmenin sevinci ile iki ayrı duyguyu birden yaşadığımı söylemek isterim.

Üreten toplum olma ümidiyle

Bu yazı, üreten toplum olma ümidiyle kaleme alınmıştır. Uzun zamandır sebze, meyve fiyatlarındaki artışlar, tüm kesimlerin tepkisine neden oluyor.

Malatya’da yaşam

İzmir’de geçirdiğim sürede kısa ama bir o kadar güzel anılar biriktirip geldim Malatya’ya. Özlem ile yazdığımı söylemek istiyorum. 

Unutma

Hava ne kadar sıcak değil mi? Ağaçlar şehirlerde havayı soğutma gibi bir güce sahipler. Ama sürekli "Akıllı Şehirler" yaratılıyor. Oysa en çok yeşil şehirlere ihtiyacımız var. Ömrünü tüketen beton şeh...

Alıştık artık

Deprem ile yaşamaya alıştık galiba bugün tarih 10.08.2023 saatler 20.47 gösterirken 5.3 ile Malatya yine beşik gibi sallandı.

Kristof Kolomb cehalet

"Cehalet, her zaman köleliği getirir." Kristof Kolomb, gemilerin zorunlu tamiratı için Jamaika'ya uğrar. 

Türkistan Piri

Ünlü Türk düşünürü ve Alimi Hoca Ahmet Yesevi'nin din anlayışı hakkındaki düşüncelerini paylaşayım.

Malatyalı Zöhre Ana

Malatyalı olmak Malatyalı gibi konuşmak kayısıya mişmiş demek, geliyorum yerine gelem demek, gidiyorum yerine gidem demekle başlıyor.

İlk çalan kimse son çalan da odur

Bazı olayları hikayeler ile anlatmayı çok severim. Olayı farklı açıdan ele almak daha farklı bakış açısıyla görmemize yardımcı olur.

Pötürgeli İmmihan Teyze

Merhameti ile anılan, insanı ile insanlık dersi veren bir hikâyeden bahsedeceğim sizlere.  Hikâye memleketim Malatya’dan.