Seçim furyası bitti! Sonunda bitti. Ama yankıları ve şaşkınlığı bitmedi. Normal tabi senelerdir kaybetmeye alışık bir kesimin en muhafazakâr olan illeri bile kazanıp, yıllar yıllar sonra birinci parti olması inanılır gibi değil.

Biz de ilk anda inanamadık. Hatta kesin sistem çöktü dedik. Ama gerçekten sonuçlar doğruydu. 
Oysaki ne kadar tepkiliydik Özgür Özel’e. İlçe adaylarından tutunda, kesin şu kadar yer kazanacağız dediğinde hepimiz daha neler dedik. Senelerdir mağlubiyete alışmış bir halkız biz. İlk önce hevesimiz kursağımızda kalır diye sevinmedik. Alışık değiliz. 

Demek ki seçimleri de ‘ghostlamak’ lazımmış

Her seçim şahane sofralar hazırlar, eşi dostu çağırırdım. Gece yarısına kadar muhabbet sohbet, ne olacak bu ülkenin hali, hangi ülkeye taşınalım ve kapanışın ardından normal hayatlarımıza dönerdik. Bu seçim akşamında sofra hazırlamayı geçtim, çay bile yapmadım. İzlemem dedim. Görmezden geldim. Sıkıldım yenilgiden dedim. Ama işin rengi bir süre sonra değişti. Sosyal medya yıkıldı, sohbet gruplarımız ‘’nasıl’’ sorularıyla doldu taştı. 
Bu sonuçlardan çıkarılması gereken çok sonuç var. Her parti için. Kazanan kaybeden fark etmeden, herkesin görmesi gerekenler var. Neymiş? Seçmen cepte değilmiş. Ne yaparsan yap sana oy vermezmiş. Ve ne kadar hangi koltukta olursan ol o devran bir gün dönermiş. 
Ne demiş Pir Sultan; 
Yürü bire Hızır Paşa, senin de çarkın kırılır
Güvendiğin padişahın, o da bir gün devrilir….

Mutlu Bayramlar

Herkesin uzun süredir beklediği o uzun bayram tatili geldi sonunda. Oldukça yorucu geçen bir süreçten sonra nefes almamı sağlayacak önümüzdeki birkaç gün. En önemlisi de bayram demek, köyüm demek benim için. Kendimi bildim bileli, her bayram ailece toplanma yerimiz anneannemizin evi. Hala o küçük çocuk gibi heyecan doluyum. Aramızdan eksilenler var fakat kalanlarla bir araya gelmek, gelebiliyor olmak benim için çok kıymetli. O yüzden ben çok bilmiyorum bayramda nereye gidilir, ne yapılır. Çünkü bizim evde bayramda köyüme gidilir. 
Herkese şahane bir bayram diliyorum. Gelen günlerin huzur ve sağlık dolu olması umuduyla.