Ayça Tilki, 2005 yılının Ağustos ayında İstanbul'da doğmuştur. Yetenek Sizsiniz yarışmasıyla tanınan ve milyonlar tarafından sevilen sanatçı Aleyna Tilki'nin kardeşidir. Babası Mehmet Tilki askeriyede memurken, annesi Havva Öztel özel bir kız yurdu'nun işletmecilik görevini yapmaktadır. Baba tarafı aslen Konya Seydişehir'den gelmektedir. Boyu 1.63 cm ve kilosu 45'dir. Burcu Aslan'dır. 2018 yılında annesi Havva Öztel ve babası Mehmet Tilki boşanmışlardır.

Son zamanlarda, ablası Aleyna Tilki ile birlikte yaptıkları videolarda şarkı söyleme eğilimi göstermektedir. Müzik sevenler tarafından, onun geleceğin Aleyna Tilki'si olabileceği yorumları yapılmaktadır.

Ayça Tilki'nin burcu ne? Kaç yaşında? Boyu ve kilosu kaç?

Burcu Aslan'ın boyu 1.68 cm ve kilosu 47'dir. 2023 yılı itibariyle yaşı 17'tir. 2019 yılında oyunculuk dünyasına adım atmıştır ve Berk Coşkun ve Ecrin Su Çoban gibi ünlü Youtuber isimlerin başrolünü paylaştığı "Masal Şatosu: Sihirli Davet" adlı sinema filminde oyuncu kadrosunda yer almıştır. Bu film, Ayça Tilki'nin oyunculuk deneyiminin başladığı ilk projedir.

Ağustos 2019'da, Aleyna Tilki, ablası, kardeşi için Çırağan Sarayı'nda bir oda ayarlamıştır. Ünlü sanatçının kardeşinin doğum günü partisi, magazin dünyasında konuşulan bir konuydu ve belirtildiğine göre, ablası 20 bin TL harcayarak tüm masraflardan kaçınmadı.

Son dönemde, seslendirdiği şarkılar ile popüler hale gelmiştir. 2021 yılında, Mekin Yıldırım ile birlikte "Sen Gibi" adlı şarkının video klibi yayınlandı ve kısa sürede binlerce izlenme sayısına ulaştı.

Ayça Tilki sosyal medyada ne kadar aktif?

Ayça Tilki, sosyal medya platformu olan Instagram üzerinde aktif bir kullanıcıdır ve yayınladığı pozlar ile dikkat çekmektedir. Oldukça olgun durduğu düşünülen ve fiziğini öne çıkaran pozları, ona birçok takipçi kazandırmıştır. Mavi saçları ve dekolteli kıyafetleri ile sosyal medyada paylaşım yapan Ayça Tilki'ye, "Ablandan daha güzelsin", "Aleyna'yı geçersin", "Sen daha fena", "Peri gibisin" gibi yorumlar yapılmaktadır.

Ayça Tilki'nin annesi Havva Öztel kim?

Aleyna Tilki ve annesi Havva Öztel sık sık gündemde. Tilki, sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarıyla genç görüntüsü ve güzelliği ile adından söz ettirirken, annesi Havva Öztel de binlerce insan tarafından merak edilmektedir. Sorular arasında, "Aleyna Tilki'nin annesi Havva Öztel kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor ve nereli?" bulunmaktadır. Bu metin, Havva Öztel'in yaşı ve hayatı hakkında bilgiler sunmaktadır.