banner112

Karabağlar Belediyesi'nden 'e-yoklama' hizmeti

Karabağlar Belediyesi dijital hizmet atağına bir yenisini ekledi. Vatandaşların bulundukları yerde hizmet almalarını sağlamak ve belediye personelinin saha çalışmalarında işini kolaylaştırmak amacıyla, vergi ve mükelleflikle ilgili her an her yerden sorgulama yapılabilecek “e-yoklama” sistemi yaşama geçirildi.

Karabağlar Belediyesi'nden 'e-yoklama' hizmeti

 Bu proje sayesinde yoklama faaliyetlerine ilişkin süreçlerin mobil cihazlarla (Tablet, vs.) elektronik ortamda yürütülmesi, yoklama sonucunda kayıt altına alınan vergilendirmeye esas verilerin (resim, video, koordinat vs. dahil) dijital ortamda sağlanması ve kurumdaki ilgilisine elektronik ortamda aktarılması kolayca gerçekleştiriliyor.

 Ayrıca vatandaşlar diğer tüm dijital işlemlerde olduğu gibi kendi adlarına tutulan yoklama tutanaklarına, “www.karabaglar.bel.tr” adresindeki e-belediye sekmesinden yoklama fişine özel üretilen kodla ulaşabililiyor. Böylece istedikleri sorgulamaları bu sekmeden yapabiliyorlar.

Dijitalleşmeye özel önem

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, vatandaşların hızlı ve nitelikli hizmet almalarını sağlamak amacıyla dijitalleşmeye özel önem verdiklerini vurguladı. Bu anlayış doğrultusunda “dijital arşiv” hazırlıklarının son hızla sürdüğünü hatırlatan Başkan Selvitopu, “Teknolojiden en iyi şekilde yararlanmaya ve vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2021, 11:00
YORUM EKLE

banner101

banner100