banner109

İzmir Trafiğine Altın Dokunuş

İzmir Trafiğine Altın Dokunuş
İzmir Büyükşehir Belediyesi, trafikte yoğunluk yaşanan kara noktaları pratik çözümlerle rahatlatıyor. Daha önce Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önündeki kavşakta yaşanan sıkışıklığa yeni bir düzenlemeyle müdahale eden Büyükşehir Belediyesi, bu kez alışveriş ve sağlık merkezlerinin bağlandığı Bornova Viyadüğü'nün bulunduğu kavşağı, 2.6 km.lik yeni bir yol yaparak rahatlattı. 3 güzergahtan gelerek tek noktada birleşen trafik de birbirinden ayrıldı.

Trafiğin yoğun işlediği bölgelerin yükünü hafifletmek için harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni yollar ve kavşaklar açarak kentlileri rahatlatıyor. Geçtiğimiz aylarda Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde yaptığı çalışmayla tıkanıklığı çözen İzmir Büyükşehir Belediyesi bu kez yine Bornova'da büyük alışveriş merkezleri ile sağlık merkezlerinin bulunduğu bölgeye çözüm üretti. Bornova viyadüğü altında yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak için, toplam 2.6 kilometre yeni yol, yeni bir kavşak ve 3 otopark düzenlemesi gerçekleştirdi. 5.5 milyon TL'ye mal olan yeni düzenlemenin bu ay sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Trafik nasıl rahatlayacak?

Özellikle çevre yolu, Sanayi Caddesi ve 364/1 Sokak'tan yoğun trafik akışına maruz kalan Bornova Viyadüğü altındaki kavşakta yaşanan sıkıntıyı çözmek için nokta atışı yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, öncelikle bu 3 güzergahtan gelerek tek noktada birleşen trafiği ayırdı. Tek noktada kilit haline gelen trafik yeni bir kavşak, 1.2 kilometre uzunluğunda yeni imar yolu ve genişletilen 1.4 kilometrelik yol ile rahatlatılarak 3 ayrı güzergaha yönlendirildi. Bu düzenleme ile artık 364/1 Sokak'tan gelen sürücüler yeni imar yolundan geçecek. Ayrıca Sanayi Caddesi ve Yeşilova’dan gelen araçlar, eskiden tek yön olarak kullandıkları yolu bu düzenleme sayesinde artık 2 geliş-2 gidiş toplam dört şerit olarak kullanacak ve artık alışveriş merkezlerine rahat bir biçimde ulaşacak. Çevre yolundan gelen araçlar da mevcut viyadük altı yolunu kullanacak. Bu "altın dokunuş" sayesinde bölgedeki trafik sorunu kökten çözülmüş olacak. Büyükşehir Belediyesi ayrıca bölgedeki parklanmayı düzenli hale getirmek için 120, 60 ve 30 araç kapasiteli 3 otoparkın yapımını da gerçekleştirdi.
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 12:47
YORUM EKLE

banner97

banner96