Bornova'nın Büyük Çarşı'sında tente ve aydınlatma projesi

İzmir'in Bornova ilçesinin en hareketli bölgelerinden biri olan Tarihi Büyük Çarşı'nın üzeri, belediye tarafından tenteyle kapatılıp, aydınlatma projesi hayata geçirildi. Esnaflar, çalışmaların tamamlanmasının ardından çarşıyı gezen Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'a, projenin tarihi bölgeyi canlandırdığını belirtip, verdiği destekler nedeniyle teşekkür etti.

Bornova'nın Büyük Çarşı'sında tente ve aydınlatma projesi

Bornova Belediyesi, ilçenin sembol alanlarından biri olan Tarihi Büyük Çarşı'yı güneşten koruyup geceleri de ışıl ışıl olmasını sağlamak için tente ve aydınlatma projesini hayata geçirdi.  Sokak İyileştirme Projesi kapsamında Tarihi Büyük Çarşı'da sokakların üzeri kapatılarak estetik bir görünüm sağlanırken, ticari hareketliliğin artmasının da hedeflendiği çalışma kapsamında geceleri de ışıl ışıl bir sokak görünümü elde edildi.  Projenin, esnafın talepleri doğrultusunda genişletilerek Çarşı'nın geneline yayılacağı kaydedildi.


Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ yapılacak çalışma öncesi esnafla bir araya geldiklerini ve onların görüşleri doğrultusunda projeyi şekillendirdiklerini belirtip, "Proje tamamlandığında da hemen esnafımızın yanına geldim. Esnafımızın hem üst örtüden hem de aydınlatmadan duyduğu memnuniyeti dile getirmesi bizi mutlu etti. Bu tarihi alan Bornova'ya yakışır hale geldi" dedi. Çarşı esnafı da, projenin hayata geçirilmesi nedeniyle duydukları memnuniyeti dile getirip, Başkan İduğ'a destekleri nedeniyle teşekkür etti.(DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100