banner112

Belgem'de kurs kayıtları başladı

2017-2018 kurs döneminde hem LGS’de hem de YKS’de başarılı sonuçlar elde ederek yüzlerce öğrenciyi istedikleri lise ve üniversitelere yerleştiren BELGEM’de yeni dönem eğitimleri başladı.

Belgem'de kurs kayıtları başladı

Bornova Belediyesi BELGEM Dost Bilimevi 2018-2019 Kurs Dönemi ön kayıtları başladı. 6,7,8 ve 12. sınıflara yönelik olarak açılacak olan destek kurslarından yararlanmak isteyenler 5 Haziran tarihine kadar kayıt yaptırabilecek. Ayrıca kayıt yaptıran öğrencilerin sınavları da bu sene Haziran ayında yapılacak. BELGEM bu yıl 6500 öğrenciye destek verecek.

Bornova Belediyesi’nin eğitime verdiği destek bu yıl da devam ediyor. BELGEM’de öğrencilere lise ve üniversiteye hazırlık ve ders desteği veriliyor. BELGEM bünyesinde hizmet veren Dost Bilimevi sınıflarında da destek kursları düzenleniyor. Altındağ Kültür Merkezi, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi, Pınarbaşı Kültür Merkezi, Bornova Merkez Cumhuriyet Evi, Evka-4 Belediye Hizmet Binası ve Çamdibi BELGEM binalarında düzenlenen eğitimler 2018-2019 dönemi hazırlıklarına başladı. 6,7, 8 ve 12. sınıflara yönelik olarak açılacak kurslara katılmak isteyenler için ön kayıtlar Haziran ayında tamamlanacak. Bu yıl 6 bin 500 çocuğa eğitim imkanı sunacak.

Bu sene sınavlar Haziran’da


Her yıl Ağustos ve Eylül aylarında yapılan seviye belirleme ve seçme sınavları ise bu yıl ilk kez Haziran ayında yapılacak. Ön kayıt yaptıran öğrencilerden 6. sınıf öğrencileri 7 Haziran’da sınava girerken, 7. sınıflar 6 Haziran, 5. sınıflar 5 Haziran, 12. sınıflar ise 11 Haziran tarihlerinde sınava alınacak.

Yaz dönemi için İngilizce Kursları ve Sosyal etkinlikler


Bornova Belediyesi Dost Bilimevi‘nde eğitime destek kursları yıl boyunca devam ederken, İngilizce ve Sosyal Etkinlik Atölyeleri yaz , güz ve bahar olmak üzere üç dönemde gerçekleştiriyor. 4 bin öğrencinin yararlandığı İngilizce kursları ve Sosyal Etkinlik Atölyeleri 2018 yaz döneminin de hazırlıkları tamamlandı. 18 Haziran tarinde başlayacak olan yaz döneminden yararlanmak isteyenler için ise başvurular 1 Haziran Cuma günü başlayacak.
Sosyal Etkinlik Atölyeleri ve İngilizce kurslarına 3, 4, 5, 6, 7, ve 8. Sınıf öğrencileri katılım gösterebilecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 14:04
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100