banner112

Torbalı köylü pazarı açıldı

Tamamı Torbalı köylülerinden oluşan 72 üretici, tezgah açarak pazardaki yerini aldı.

Torbalı köylü pazarı açıldı

Torbalı Belediyesi tarafından Torbalı Mahallesi 5049 Sokak'ta inşa edilen, 2 bin 150 metrekarelik kapalı alana sahip 'Yerli Üretici Köylü Pazarı'nda tezgahlar açıldı, ilk siftahlar yapıldı. Tamamı Torbalı köylülerinden oluşan 72 üretici, tezgah açarak pazardaki yerini aldı.

Torbalı'nın Perşembe Pazarında uygulanan pazarcı duası geleneği Köylü Pazarında da yaşandı. Eller semaya açıldı; satıcılar ve müşteriler okunan pazarcı duasına hep birlikte 'amin' dedi. Köylü Pazarındaki ürün çeşitliliğiyse daha ilk günden dikkatleri çekti. Torbalı'nın her köşesinden gelen köylülerin ürettikleri zeytinden yumurtaya, peynirden bala onlarca çeşit ürün müşterilerin beğenisine sunuldu. İlk etapta sadece cumartesi günleri hizmet verecek köylü pazarına, vatandaşın da ilgisi hayli yoğun oldu. Pazara gelenler, geniş yollarla birbirlerine bağlanan oldukça düzenli tezgahlardan alışveriş yapmanın zevkini yaşadı. Gerek satıcıların gerekse müşterilerin ihtiyaçları için her türlü tedbirin alındığı Köylü Pazarı ilk imtihanını başarıyla tamamladı. Bir zabıta noktası, mescit ve tuvaletlerin yer aldığı Köylü Pazarı, alan olarak Ege'nin en büyüğü. İZBAN istasyonuna yakınlığı nedeniyle İzmir'in diğer ilçelerinden de müşteri çekmesi beklenen Köylü Pazarı'nda sadece Torbalı'nın köylüleri satış yapabilecek.

"BİR PROJEMİZ DAHA HALKIMIZLA BULUŞTU"


Göreve geldikleri ilk günden beri ilçenin eksikliklerini giderme noktasında onlarca projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Torbalı Belediye Başkanı AKP' li Adnan Yaşar Görmez, "Sürekli büyüyen ve nüfus artış hızıyla dikkatleri üzerine çeken ilçemizde böylesi bir yatırımı hayata geçirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Nüfusu 200 bine dayanan Torbalı'mız bir pazar alanına daha kavuştu. Üstelik bu alanda sadece ilçemiz köylüleri ürünlerini pazarlayabilecekler. Köylülerimizin bin bir emekle ürettiği, sağlıklı ve organik ürünler bu pazarımızda değer kazanacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 12:31
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100