banner135

Fransa Ulusal Bayramı resepsiyonla kutlandı

İzmir'de, Fransa'nın Türkiye Büyükelçisi Hervé Magro, eşi Maria Magro ve Fransa İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak ev sahipliğindeki resepsiyonla 'Fransa Ulusal Bayramı' kutlandı.

Fransa Ulusal Bayramı resepsiyonla kutlandı

Haber/Aydın ÇETİNKAYA
Büyükelçi Magro, İzmir'deki Fransız hizmet birimlerinin kültürel ve ekonomik seferberlik başlattığını ifade etti. Fransa İzmir Konsolosluğu'ndaki resepsiyona, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de görevli konsolosluk erkanı, yabancı misyon şefleri, diplomat, askeri yetkililer, akademisyenler ile iş dünyasının önde gelen isimleri ve İzmir'de yaşayan Fransızlardan oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

İZMİR'E ÖZEL İLGİ
İstiklal Marşı ve Fransa Ulusal Marşının okunmasının ardından Büyükelçi Hervé Magro, konuklara Türkçe ve Fransızca hitap etti. Türkiye’deki belediyelerin, Fransa ile ikili ilişkilerinde ayrıcalıklı yeri olduğunu belirten Magro, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile nitelikli işbirliği yürüttüklerini söyledi. Magro, çevre ve enerji alanlarındaki önemli küresel zorluklarla başa çıkabilmek için özellikle İzmir’de birlikte çalışılmasına ayrıca önem verdiklerini belirtti. Magro, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Tunç Soyer'i kastederek "Sayın Başkan bu konuda ekibinizle yaptığınız çalışmaları takdir ediyorum. Bu bağlamda, Paris İklim Anlaşması’nı yaşatmak için Fransa’nın size destek anlamındaki taahhüdü açıktır" dedi. Fransız Kültür Merkezi’nin İzmir Şubesi'nin önemli kültürel etkinlikleri hayata geçirdiğini, Arkas Sanat Merkezi'nin de şehrin kültürel hayatının canlılığına katkı sağladığını anlatan Magro, sözlerini şöyle sürdürdü, "Fahri Konsolosumuz Zeliha Toprak, her daim, İzmir ve bölgede Fransa'nın hizmetinde nitelikli ve etkin çalışmalar gerçekleştiriyor. Tıpkı bu gecenin kusursuz organizasyonu gibi."

Neptün, Defne, Duygu, Mustafa Tunç SoyerOben-Müjde Unustası, Ayşe Beşikçioğlu, Valerio Giorgio

4 Bernard Arkas

5 Ercan Korkmaz, Selami Özpoyraz, Barış Kocagöz, Ömer Gökhan Tuncer

 

Tuba-Murat Saraç

Selami Özpoyraz, Hülya-Engin Uğur Ağır, Cemal Tükel

Christine-Mark Abajoli

Ahmet-Gülin Fak

Misel Yues, Şükran Özbilgili

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100