Yeni bir yol birtakım beklentileri beraberinde getirir. Yıllık hedeflerinizi, geçmişteki deneyimlerinize ve olası gelişmeleri öngörerek her alanda belirleyin.

Aile yaşantınızda işinizde,sosyal hayatınızda, çevre konusunda,sporda ve benzeri konularda hedefleriniz olsun. Bunlara ulaşabilmek için hangi düşünceden hareket edeceğiniz, hangi aparatları kullanacağız saptayın. Kafanızda yeni bir dünya oluşturun.İşte size yaşam gücü verecek olgu budur. “UMUT”.
Geleceğe yönelik umutlarınız olmazsa,başkalarının koyduğu norm ve düzene bağlı olarak,yaratıcılıktan yoksun, kendisine ve çevresine hiç bir katkısı olmayan standart bir hayat yaşamaya mahkum olursunuz. Yaratıcı olursanız yaşamdaki olumsuzlukları elimine eder yaşamı olumlu ve iyi olgular üzerine inşa eder, hayatınıza renk ve anlam kazandırırsınız. Tüm bunların temelinde UMUT yatar.
Umutla yeni bir yaşam kurmak isteyenlere karşı, bunların hakları olan yer altı yer üstü zenginliklerini kendi çıkarları için kullanan yönetimler çoğunluğun umutlarının gerçekleşmemesi için her yolu kullanarak statükonon devam etmesini isterler.
UMUT bunların en büyük KORKUSUDUR. Bu korkunun temelinde hesap sorulması paniği vardır.
Bu yalın en önemli olayı bu ikilinin arkasındaki mücadele olacaktır. İnsanların umudu değişim sürecinin temel taşı olacaktır.