banner112
banner111

World 17'den amatör sporculara destek

Tribation sosyal medya uygulaması ile İzmir Spor Kulüpleri Birliği (İZVAK) çatısı altındaki profesyonel spor kulüpleriyle sponsorluk anlaşması imzalayan World17 Group, İzmir’deki amatör branşlara da destek vermeye başladı

World 17'den amatör sporculara destek

9 EYLÜL - Kanada merkezli olan ve tüm dünyada yatırım ve markalaşma alanında faaliyet gösteren World 17, kendi adını taşıyan taekvondo akademi ile ilk kez yarıştığı Muğla’daki Gençler Türkiye Şampiyonası’nda bir altın ve üç bronz madalya kazandı. 51 kilo erkeklerde Furkan Aydın altın madalyanın sahibi olurken, 48 kiloda Muhammed Ali Akar bronz madalya elde eti. Kadınlarda ise 42 kiloda Beyza Altunlu ile 44 kiloda yarışan Nisanur Sarıtaç ise üçüncülük kürsüsüne çıkarak İzmir’e büyük gurur yaşattılar.

World17 Taekwondo Akademi’nin bilimsel çalışmalar ışığında sürdürülebilir gelir modeliyle örnek bir yapı oluşturduğunu söyleyen World17 Group Yönetim Kurulu Başkanı Adam Garipoğlu, futbol ve yüzme branşlarına da destek olacaklarını söyledi. Garipoğlu, “Milli serbest dalışçımız Sude Fidan’ın da yanındayız. Kanadalı bir şirket olarak Türk sporuna katkılarımız sürecek” dedi.

Akademi Başkanı Soner Pınarcık ise genç ve idealist eğitmenlerle Türk sporuna başarılı sporcular yetiştirmek için çalıştıklarını belirterek, “Dünya ve Avrupa Şampiyonluğu yaşadığım taekwondoda çok zor şartlarda mücadele ettik. Sağlık, beslenme, malzeme, ulaşım ve organizasyon gibi çok önemli sorunlarımız vardı. Ailelerimiz bu yüklerin altından kalkamıyordu. İşte bu sorunları çözebilmek için önemli bir adım attık ve World17 Akademi’yi oluşturduk. Adam Garipoğlu, verdiği maddi manevi destekle vizyonumuzu genişletti. Dünya çapında sporcular yetiştirmek için şartlarımızın hepsi oluştu. Eskiden şehirlerarası yolculuk yapamazken, şimdi Avrupa ve Dünya’nın çeşitli bölgelerindeki turnuvalarda yarışır hale geldik. Güçlerimizi birleştirmekten son derece mutluyuz, artık sırada sporcularımızın Dünya Şampiyonluğu hedefi var” şeklinde konuştu. World17 Akademi İletişim Sözcüsü İrem Genç, Türk gençliğinin sistemli çalışarak sporda neler yapabileceğini göstermek istediklerini ifade ederek, “Hepsinin hayallerinin gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Sporcularımıza sadece branşlarındaki eğitim değil, bu süreci destekleyen geliştirici programlara da yer vereceğiz” ifadesini kullandı.

banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100