banner109

Amatör kulüpler isyan etti

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Bölgesel Amatör Lig finallerini 17 Nisan'dan Mayıs ayına ertelemesine tepki var. Kulüpler yarın yazılı ve sözlü açıklamada bulunacak.

Amatör kulüpler isyan etti

TFF'nin Bölgesel Amatör Lig (BAL) finallerini 17 Nisan'dan Mayıs ayı ortasına ertelemesine büyük tepki var. Kulüpler yarın  Ankara'da yazılı ve sözlü açıklamada bulunacak, TFF'ye başvuru yapacak.

Kulüp temsilcileri, TFF'nin sadece profesyonel kulüpleri düşündüğünü iddia ederken, "Koronavirüs galiba futbolda bir tek profesyonellere bulaşmıyor. Vakalar artış gösterirken profesyonel liglerde 3 günde bir maç oynatanlar, Türk futbolunun tabanı amatör kümeyi görmezden geliyor" dediler.

Buz hokeyine var amatörlere izin yok!

80'e yakın kulüp, bugün Ankara'da bir açıklama yapacak. Kulüplerin açıklamasında, "Zaten 1 yıldır futboldan uzak kalan biz amatörler tüm hesaplarımızı 17 Nisan'a göre yaptık. Antalya dahil sıcak bölelerde kamp ve özel maçlarla 17'sine hazırlandık, şimdi federasyon bize programınızı erteleyin diyor. TFF madem bu kadar futbolcu sağlığını düşünüyor, ligleri de ertelesin. Türkiye'de buz hokeyinden curlinge, basketten voleybola her kategoride müsabaka yapılırken Bölgesel Amatör Küme finallerinin ertelenmesi skandaldır" türü ifadeler yer alacak.

Cumhuriyet'in sorularını yanıtlayan Ünye bölgesinden kulüp başkanı Mehmet Ali Durak, "TFF'nin aldığı kararı bir kez daha gözden geçirmesini bekliyoruz. Maddi zararımızı bir yana bıraktık, futbolcu evlatları motive ederken bile zorlanıyoruz" dedi. 

YORUM EKLE

banner97

banner96