banner112

Tugay: "Çok şanslı bir insanım"

Karşıyaka'daki sivil toplum gücüne hayran olduğunu belirten CHP'li Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, "Çok şanslı bir insanım" değerlendirmesinde bulundu. Tugay, 31 Mart'tan sonra en büyük desteği sivil toplum kuruluşlarından alacağına inandığını söyledi.

Tugay: "Çok şanslı bir insanım"

Mahalle çalışmalarının yanısıra dernek ve vakıf ziyaretleri de gerçekleştiren CHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Karşıyaka Akademi Zihinsel Engelliler Derneği (KAZED) Yönetim Kurulu üyeleriyle de biraraya geldi. Derneğin yaptığı başarılı çalışmaları dikkatle dinleyen Tugay, "Karşıyakamızın sivil toplum konusunda duyarlı olduğunu biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. İlçeme ve ilçe sakinlerimin duyarlılığına bir kez daha hayran oldum. Karşıyaka'yı seviyorum ve çok şanslı bir insanım" diye konuştu. Yer sıkıntısı yaşadıklarını belirten KAZED Başkanı Tülin Topuzoğlu, engelli derneklerinin ortak kullanabileceği bir alan yaratılmasını önerdi. Ayrıca engelli bireylerin 23 yaşından sonra iş okullarından yararlanamadıklarını ve kaderine terk edildiklerini dile getiren Topuzoğlu, Avrupa'da başarıyla uygulanan  iş atölyeleri modelinin de hayata geçirilebileceğini kaydetti. Topuzoğlu bunun yanı sıra 2011'den bu yana Engelsiz İzmir kongrelerinde aktif rol aldıklarını, Güçlü Çocuklar, Güçlü Yarınlar Projesi'nde bulunduklarını ve 2 kez Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Birliği'nden ödül aldıkları bilgisini aktardı.

"Gündemimize aldık"

KAZED Başkanı Topuzoğlu'nun engelli dernekleri için getirdiğini ortak kullanım alanı konusunun yapılabileceğini belirten Tugay, şunları söyledi: "Mücadele alanınız zorlu ve özel desteği hak ediyorsunuz. Ortak alan konusunda mevcut bir binayı dönüştürerek ya da yeni bir bina yaparak çözüm yaratabiliriz. Her derneğe bir oda veririz ve elektrik, su, internet gibi temel ihtiyaçlarını belediye olarak biz karşılarız. İlçemize çok yakışır ve örnek bir proje de olur. Bu konuyu gündemimize aldık."

Muhteşem konser

Seçim çalışmaları sırasında kültür ve sanat faaliyetlerine de zaman ayırmaya çalışan Tugay, eşi Öznur Tugay'la birlikte Karşıyaka Belediyesi Bando Orkestrası'nın konserine katıldı. Başarılı performanslarıyla davetlilere doyumsuz anlar yaşatan Şef Şenol Şentürk'ü tebrik eden Tugay, Karşıyaka'nın kültür ve sanat konusunda lider olmayı sürdüreceğini söyledi. Davetliler arasında yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Şefi Hüseyin Çebi de Tugay'dan sanata desteğini sürdürmesini istedi.

YORUM EKLE

banner97

banner96