banner112

Muharrem İnce'nin sesi kısıldı

Muharrem İnce'nin sesi kısıldı

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce gece geç saatlerde attığı bir tweetle bugün yapılacak olan Zonguldak ve Bartın mitinglerinin iptal edilebileceğini duyurdu. İnce tweetinde, "Sesim kısıldı, yarın yapmayı planladığımız Zonguldak ve Bartın Mitinglerimizi iptal edersek kusura bakmayın. Önümüzdeki günlerde telafi ederiz" ifadelerini kullandı.

İNCE ADANA'DA KONUŞTU


CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, WikiPedia'yı yeniden erişime açacağını, Passolig'i kaldıracağını ve Twitter'da siyasi eleştirilerin serbest olacağını söyledi. Türkiye'nin ekonomik anlamda kalkınması için marka, tasarım ve teknolojinin geliştirilmesi gerektiğini belirten İnce, “Markada olamazsan arkada olursun” dedi.

Adana Uğur Mumcu Meydanı'nda miting düzenleyen CHP Cumhurbaşkanı adayı İnce, çiftçiye mazotun 3 liradan verileceğini, öğretmen, astsubay, polis, uzman çavuşların sorunlarını çözeceklerini ve 352 bin otizmli çocuğun eğitim sorununu çözeceğini dile getirdi.

Dış politikaya ilişkin de yapacaklarını anlatan İnce, ABD ile problemlerin çözüleceğini, Suriye'ye ise büyükelçi göndereceklerini, orada yapılacak yeni bir seçim ve anayasayla barışın sağlanacağını söyledi. Eğitim sistemiyle ilgili de konuşan İnce, ülkücü, muhafazakar, Kürt tabanıyla istişare edip 1 yıl içerisinde uzlaşmacı bir eğitim sistemi ortaya koyacaklarını anlattı.

Türkiye'nin dış ticaret açığının 95 milyar dolar, cari açığının 55 milyar dolar, cari açığının yüzde 10 ve gençlerde işsizlik oranının yüzde 20 olduğunu belirten İnce, Türkiye'nin hukuk devleti olmasıyla ve israf ekonomisi yerine insaf ekonomisiyle bu sorunların çözüleceğini söyledi.

WikiPedia'yı açacağız


İnce, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde 300 araç, 3 bin korumayla da gezmeyeceğini söyledi. Gençlere seslenen İnce, “WikiPedia'yı açacağız. Özgürce tweet atacaksınız. İsterseniz cumhurbaşkanını da eleştireceksiniz, serbest. Ya ne demek cumhurbaşkanı eleştirilmez mi? Dünyada önümüzdeki 4 yıl içinde 16 yeni meslek çıkacak. Robot koordinatörlüğü olacak. Örneğin yeni bir meslek. Sizle bunları gerçekleştireceğiz. Alman, Fransız, İngiliz, Amerikan gencinin önüne geçireceğim sizi. Passolig'i kaldıracağım. İki işe yarıyor Passolig. Bir yandaşa para sağlıyor, iki insanları fişliyorlar. Yani Erdoğan stadyuma girdiğinde onu yuhalayamayacaklar. Polisiye tedbir oluyor. Buna gerek yok. Sen insanları fişleyip beni yuhalamasınlar diyeceğine memleketi düzgün yönet, sorunları çöz, yuhalayacaklarına alkışlasınlar” dedi.
İnce, konuşmasının ardından mitinge katılanlarla 'selfie' çekerek mitingini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 23:59
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100