İzmir'den kurultay için 15 imza

İzmir'den kurultay için 15 imza

CHP’de olağanüstü kurultay isteyen delegeler, noter kanalı ile imza vermeye devam ediyor. İmza hareketinin başında yer alan isimlerden Nevzat Kavalar, şuana kadar 15 kişinin imza verdiğini söyledi. Kavalar ayrıca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, birkaç gün çerisinde partiyi olağanüstü kurultaya götüreceğini de ileri sürdü.

İzmir’de imza hareketinin öncülerinden olan CHP Bornova eski İlçe Başkanı ve milletvekili aday adayı Nevzat Kavalar, şuana kadar 15 delegenin imza verdiğini söyledi. İzmir’de 25 delegenin imza vermesini beklediğini ifade eden Nevzat Kavalar, önemli bir de iddia ortaya attı. Kavalar’a göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, birkaç gün içerisinde partiyi olağanüstü kurultaya götürecek. "Genel başkan örgütten böyle bir talep varsa ona göre hareket eder" diyen Kavalar, "Biz işin başından itibaren ‘Parti olağanüstü kurultaya Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde gitmeli’ dedik. Ama Merkez Yürütme Kurulu’ndaki (MYK) arkadaşlar engelledi" diye konuştu. MYK’daki isimlerin imza vermeyen delegeleri arayarak ‘İmza vermeyin’, imza verenlere de ‘Çekin imzanızı’ dediklerini iddia eden Nevzat Kavalar, "Çok büyük bir ayıp. Kimse delegenin özgür iradesine ipotek koyamaz" dedi. Kavalar, açıklamasının devamında şunları söyledi:

"Benim tanıdığım genel başkan, bir iki gün içerisinde partiyi kendisi olağanüstü kurultaya götürecek. Bunun için tüzükten aldığı bir yetkisi var. Bu tabloyu gördükten sonra MYK’dakileri de dinlemez ve o yetki ile partiyi kendisi olağanüstü kurultaya götürür."

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 18:42
YORUM EKLE

banner92