CHP'li Serter zehirlenen işçileri ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Bedri Serter, Aliağa Çayağzı Kampı’ndaki akşam yemeğinden zehirlenen Star Rafinerisi inşaatı işçilerini ziyaret etti

CHP'li Serter zehirlenen işçileri ziyaret etti
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Bedri Serter, Aliağa Çayağzı Kampı’ndaki akşam yemeğinden zehirlenen Star Rafinerisi inşaatı işçilerini ziyaret etti. Yetkililerle ve zehirlenen işçilerle görüştükten sonra basın toplantısı düzenleyen Serter, “Olayın takipçisi olacağız” dedi.

Aliağa’da Çayağzı Kampı’nda kalan Star Rafinerisi işçilerinin çarşamba sabah saatlerinde zehirlenme şüphesiyle ortaya çıkan olayın takipçisi olacaklarını söyleyen Serter, “Aliağa’da yaşanan en ağır zehirlenme vakasıyla karşı karşıyayız. Daha önce de yaklaşık 15 bin kişinin kaldığı Çayağzı Kampı ve Ayyıldız yemek firmasının sorumlu olduğu zehirlenme vakaları olduğunu öğrendik. İşçilerin söylediği üzere Ayyıldız yemek firmasının sorumlu olduğu dokuzuncu zehirlenme vakası yaşanmış. Salı günü akşam Ayyıldız yemek firması o anda kampta bulunan 3300 kişiye yemek vermiş. Çarşamba günü sabah erken saatlerden itibaren zehirlenme şikayetiyle birçok işçi, Aliağa Devlet Hastanesi’ne gelmiş. Hastanenin imkanlarının yetmeyeceği anlaşılınca Aliağa Tıp Merkezi, Bergama Devlet Hastanesi, Menemen Devlet Hastanesi, Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ve Bornova Trafik Hastanesi’ne işçiler otobüslerle götürülmüş. Çarşamba akşam itibariyle birçoğunun tedavisi gerçekleştirilip gönderildi ancak hastanelerde 70 işçi yatıyor. Bu süreçte Çayağzı Kampı’ndaki revirde ve çeşitli hastanelerde 3000’e yakın kişinin zehirlenme nedeniyle tedavi olduğu bir tablo çıkıyor karşımıza. Biz bu meseleden dolayı çok üzgünüz, insan hayatının daha kıymetli olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

“Olayın takipçisiyiz”
Yetkililerle ve zehirlenen işçilerle konuşmak, olayın takipçisi olmak için Aliağa’ya geldiklerini ifade eden Serter, “Bugün buraya 3 bin canın ne kadar ucuza mal olduğunu sizlerin önüne sermek için geldik. Bu içler acısı olayın şahidi olduk. Buraya ekmek parası kazanmaya gelmiş insanlar. Bu firmanın neden bu kadar zehirlenmeye sebep olduğu konusunda iş güvenliği şirketini de sorumlu tutuyorum. İnsan hayatının söz konusu olduğu yerde yetkisi olan firmaların gerekli üst düzey kurumlar tarafından sıkı bir şekilde takip edilmesi gerekiyor. Gerekli raporları alıp Ankara’da genel başkanımıza sunarak olayın takipçisi olacağız” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92