CHP’li Polat’tan Karaburun tepkisi

CHP İzmir Milletvekili ve YDK Üyesi Mahir Polat, savcılık talimatıyla Karaburun Belediyesi’ne yapılan operasyonda evraklara el konulmasına tepki gösterdi.

CHP’li Polat’tan Karaburun tepkisi

Polat, “Savcılığın resmi bir yazı ile belediyemizden alabileceği belgeleri, polis ekiplerini göndererek bir algı oluşturması kabul edilemez. Savcılık için AKP’li birinin şikayet etmesi yeterli oluyor. Belediye başkanlarımız üzerinde sürekli bir tehdit ve baskı var” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Mahir Polat, İncirlikoy (Karaburun) ve Plaj Ardıç (Mordoğan) tesisleri ile ilgili Mülkiye Müfettişleri tarafından başlatılan inceleme kapsamında; İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin savcılık talimatıyla Karaburun Belediyesi’ne giderek bazı evraklara el koymasını eleştirdi.

Tesisler ile ilgili soruşturmanın itibarsızlaştırmaya yönelik olduğunu belirten Polat, “Savcılığın çok kolay bir şekilde resmi bir yazı ile belediyemizden alabileceği belgeleri, polis ekiplerini göndererek bir algı oluşturması kabul edilemez. Belediyeler Sayıştay tarafından zaten denetleniyor. Soruşturma AKP’li birilerinin yaptığı şikayeti ile başladığı iddia ediliyor. Savcılık için AKP’li birinin şikayet etmesi yeterli oluyor. Belediyelerimiz iktidarın baskı, tehdit ve kısıtlamalarına rağmen hizmet etmeye devam ediyor. Karaburun Belediyesi’ne reva görülen bu yakışıksız uygulama, belediye başkanı ışıldayan bir kadın diye mi yapılıyor yoksa bakir ve bozulmamış Karaburun doğasının talan hazırlığı mı var? Savcılar CHP’li belediyelerde aradığı hukuksuzluğu,  AKP’li belediyelerde arasın” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER