banner112

CHP'nin Bornova adayı İduğ'dan istihdam hamlesi

İzmir'in Bornova ilçesinde CHP'den belediye başkan adayı olarak gösterilen iş insanı Mustafa İduğ, ilçede öncelik verecekleri çalışmaları anlattı.

CHP'nin Bornova adayı İduğ'dan istihdam hamlesi

İzmir'in Bornova ilçesinde CHP'den belediye başkan adayı olarak gösterilen iş insanı Mustafa İduğ, ilçede öncelik verecekleri çalışmaları anlattı. 45 mahallesi bulunan Bornova'nın acil ihtiyaçlarının başında pazar yeri, taziye evi, işsizlik gibi konuların geldiğini söyleyen İduğ, sanayi bölgelerinde iş insanlarından talep toplayarak, buna göre istihdam alanları oluşturacaklarını kaydetti.

CHP Bornova Belediye Başkan Adayı Mustafa İduğ, mahallelerin ana sorunlarını belirlediklerini söyledi. Her mahallede pazar yeri sorunu bulunduğunu aktaran Mustafa İduğ, "İzmir, iyi göç aldı. Bornova, sanayi ve üniversite kenti olduğu için çok göç alıyor. Bu göç içerisinde Güneydoğu'dan gelen vatandaşlar var, onların taziye evlerine ihtiyaçları var. O kültürü aynı şekilde yaşatmak için Bornova'da geliştirilmesi lazım. İkinci adım olarak onu atacağız. Bornova büyüyen bir ilçe. Çok fazla kentsel dönüşüm ile ilgili talep var. Yeni kentler oluşturmak için hareket edeceğiz. Gürpınar, bunların başında yer alacak. Sanayi sitelerinin başka yere taşınması ile ilgili sorunlar var" dedi. 

İlçede yerleşim yerlerinin hemen yanı başında bulunan ve insan sağlığını tehdit eden taş ocakları ile ilgili de konuşan İduğ, "Bizden bağımsız gelişmeler var. Bunda çaresiz kalıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın imzaladığı bir protokolü, belediye olarak değiştirme şansına sahip değilim. Gücüm ona yetmez ama oraların iyileştirilmesi için çalışabiliriz. Halk sağlığını ön planda tutan, önce insan mantığı ile hareket eden bir anlayışa sahibiz" diye konuştu.

'Dost Market devam edecek'

Mesleği olan insanların çalışmasına imkan sağlayacaklarının altını çizen Mustafa İduğ, şunları söyledi: "Mesleği varsa, işsiz ise belediye olarak onlara destek vereceğim. İş insanı olarak çok çevreye sahibim. Gerçekten kaynakçı ise elektrikçi ise ona iş bulurum. Katkısız insanları alarak diğer insanlara yük olmalarını sağlayamam. Belediyenin halka hizmet eden nitelikli insanlara sahip olması gerekiyor. Niteliksiz, mesleği olmayan insanların mesleklerinin mutlaka olması lazım. Ben sanayide iş insanlarının ön taleplerini toplayacağım. Hangi yönde aranan elemen istiyorsunuz? Bunları toplayacağım. Biz 'Önce İnsan' sloganı ile yola çıkıyoruz."

Bornova Belediyesi'nin uygulamalarından biri olan 'Dost Market'in devam edeceğini de belirten İduğ, bu market aracılığı ile gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı sürdüreceklerini söyledi.

YORUM EKLE

banner96

banner97