banner112

CHP'li Sındır, 'Sandıkta hesap sorun!'

CHP'li Sındır, 'Sandıkta hesap sorun!'
24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır’dan seçmenlere sandık çağrısı geldi. Seçim çalışmalarına Karşıyaka ve Bayraklı’da devam eden Sındır, “en önemli yurttaşlık hakkı ve görevlerinin başında oy kullanmak geliyor. Toplumsal barışımızı bozanlardan, bizi yoksul bırakanlardan 24 Haziran’da sandıkta hesap sorun” dedi.

BESİAD’da iş adamlarına seslenen Sındır, “ekonomimizi büyütecek, hakça bölüşümü sağlayacak, refahı tabana yayacak ve huzuru sağlayacak politikalarımızı, güzel İzmir’imizi karış karış, köy köy gezerek hemşerilerimize dokunarak anlattık.  Vasat olan demokrasimizi, sorunlar yumağına dönen hak ve özgürlükler konusunu, askıya alınan hukuk devletini düzeltmek için oy istedik. En önemli yurttaşlık hakkı ve görevlerinin başında oy kullanmak geliyor. Sandığa gidin ve geleceğinizi siz belirleyin” dedi.  

 


“YURDUMUZ 24 HAZİRAN’DA KURTULACAK”


Karşıyaka’da esnafı ziyaret eden ve vatandaşlarının nabzını tutan Sındır, “Türkiye’de bugün demokrasimizin karşılaştığı en büyük tehlike, gücü tek elde toplamaya çalışan saray rejimidir. Hukuku hiçe sayanlara, iktidarda kalabilmek için kamu kaynaklarını kullananlara,  ortak aklı ve ortak vicdanı görmezden gelenlere, OHAL’le millet iradesini TBMM’yi etkisizleştirenlere, refahı küçük bir zümreye sıkıştıranlara siz de oy vermeyin. Toplumsal barışımızı bozanlardan, bizi yoksul bırakanlardan 24 Haziran’da sandıkta hesap sorun. Türkiye’yi kurumsuz ve kuralsız yönetmek isteyen, tek adam diktatörlüğünden yurdumuzu 24 Haziran’da milletimiz kurtaracak. 2 yıldır OHAL’i keyfiyete bağlayan şimdi de seçim vaadi olarak 24 Haziran’da kaldıracağız bize oy verin diyen siyasi ahlaktan yoksun olanlara nolur inanmayın” dedi. 

“PARALARI DEĞİL, YOKSULLUĞU SIFIRLAYACAKLARA OY VERİN”


Bayraklı sevgi yolunda ilçe başkanlığında düzenlenen yürüyüşe katılan ve Bayraklı halkına seslenen Sındır sözlerini şöyle sonlandırdı: “Söz veriyoruz 5 yıl içinde 5 temel hedefi tutturacağız. Refahı artıracak Kişi başı geliri 15 bin dolara çıkaracağız. Üretimi ve istihdamı artıracak enflasyonu ve işsizliği yüzde 5’in altına indireceğiz. Cari açığı, milli gelirin yüzde 4’ünün altına düşüreceğiz. İmalat sanayi ihracatında yüksek ve orta yüksek teknolojili mal ve hizmet payını, dünya ortalaması olan yüzde 60’a yükselteceğiz. Paraları sıfırlayanları unutmadınız dimi? Biz bu topraklarda alın terini, emeği yüceltecek yoksulluğu sıfırlayacağız. Paraları değil yoksulluğu sıfırlayacak olanlara oy verin.”

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 12:33
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100