CHP'li Öztrak: Tek adam diyor ki; kriz mriz yok

CHP'li Öztrak: Tek adam diyor ki; kriz mriz yok

CHP Sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısı gerçekleştirdi. Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün yaptığı konuşmaya ilişkin "Tek adam diyor ki kriz mıriz yok, bu kriz bizim krizimiz değil. Dün değil evvel gün bir genç 'işsizim' diye kendini yakmaya kalktı. Vatandaşın krizi ve ülkeyi yönetenlerin krizi farklı" dedi.

CHP Sözcüsü Öztrak'ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-Dün OVP açıklandı sabah 6.10, 6,15'e kadar düşmüştü. Bakan OVP'yi açıkladıktan sonra 6.30'un üzerine çıkmıştı. Berberoğlu serbest kalınca tekrar düştü.

-Tek adam diyor ki kriz mıriz yok, bu kriz bizim krizimiz değil. Dün değil evvel gün bir genç 'işsizim' diye kendini yakmaya kalktı.Vatandaşın krizi ve ülkeyi yönetenlerin krizi farklı.

-Programı açıklayanın, tek adamın damadı olması bu kişinin ülkenin bir bakanlığında bulunması liyakat algısı bakımından sıkıntı yaratmaktadır.

-(Erdoğan'a hediye edilen uçak) Hazine'nin internet sayfasına hibeyle ilgili sözleşmeyi koysunlar.

-Meksika devlet başkanı Obrador'un tarifeli uçağı 3 saat gecikmeli kalkmış. Demiş ki; döner dönmez bu uçağı satacağım. Bu kadar yoksulun olduğu ülkede lüks bir uçağa binmeye utanırım.

-2019 yılında çok yüksek işsizlik, düşük bir büyüme, enflasyon %16 gibi oldukça yüksek bir rakam. Buna da dengeleme diyorlar. Bunun adı dengeleme mengeleme değil. Bunun adı resmen stagflasyon. Durgunluk içinde enflasyon.

-Bu işin en başında 13 maddelik bir eylem planını 13 ana başlık altında verdik. Bunlar Türkiye'de işlerin eskisi gibi olmayacağını, dünya standartlarında bir demokrasiyi ön gören düzenlemelerdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 15:45
YORUM EKLE