Bir oy Cumhuriyeti koruyacak

Bir oy Cumhuriyeti koruyacak
Yeni anayasaya referandumda hayır çağrısı yapan CHP'li Özgür Özel, “Bu seçimin bıçak sırtı bir seçim olduğunu kimse unutmasın. Alacağımız bir fazla hayır oyu belki Cumhuriyeti koruyacak” dedi

CHP Manisa İl Başkanlığı, yeni anayasaya referandumda halkın 'hayır' demesi için çalışma başlattı. CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, diğer Manisa milletvekilleri Mazlum Nurlu ve Tur Yıldız Biçer, CHP Parti Meclisi Üyeleri Mustafa Moroğlu ve Yıldırım Kaya, il ve ilçe başkanlarının katıldığı toplantıda, referandum sürecinde izlenecek yol haritası ve seçmenlerin nasıl ikna edileceği konuşuldu. Tarihi Bedesten'de yapılan toplantıya partililer de büyük ilgi göstererek salonu doldurdu.

//ajans.dha.com.tr/images/videos/2017_02/2017_02_01/1440836/manisa-chp_li_ozel_den_2_inci_abdulhamid_in_torununa_tepki.mp4

PARTİLİLERE UYARI

Konuşma yapan Özel, kampanya sürecinde partililerinin doğru bir dil kullanmaları gerektiğini belirterek, "Bir yanlış yaparsak, bir şeyi eksik yaparsak, yeterince çalışmazsak, anlatırken doğru bir dil kullanmazsak 10 günde gelen 10 dakikada gider. Bu seçimin bıçak sırtı bir seçim olduğunu kimse unutmasın. Ne yaptığımızın farkında olacağız. Burada alacağımız bir fazla hayır oyu, Yozgat'taki evet oyunu dengeleyecek. İkna edeceğiniz bir öğrenciniz, bir komşunuzun oyu belki Cumhuriyeti koruyacak. Biz yapacakları her şeye hazırlık olmalıyız. Patlamalara, saldırılara, teröre hepsine hazır olalım. Kendilerini çok önde gösterip, bizi tükenmişlik sendromuna sokma ya da bizi çok önde gösterip 'acaba CHP birazcık gevşer mi' diyecekler. Bunların hepsi olabilir. Ne olursa olsun bir oy farkla bu seçimin kazanılacağını bilerek bu seçime asılmak hepimizin vatan borcudur" diye konuştu.

MHP'YE ELEŞTİRİ
MHP'yi de eleştiren Özel, MHP'nin içinde Cumhurbaşkanlığı sistemine inanan çok az kişinin olduğunu iddia ederek, "AKP'nin içinde bu kadar yetkiyi mezardan dedem çıksa ona da vermem diyenler de var. MHP'nin içinde cumhurbaşkanlığı sistemine inanan bir Devlet Bahçeli, arkasındaki 3.5 tane adam var, 4'üncüsü yok. Buna inanın" diye konuştu.

OY KULLANMAYA GİT

Referandumda tatile gideceklere de uyarılarda bulunan Özel, bu sefer herkesin bu oylamaya katılmasını istedi. Özel, "Bu sefer Bodrum'daki Aysel, 'Gitme 1 ay daha tatil yap' desek bile oy kullanmaya gidecek. Uçakta yer bulamazsa otogara gidecek yer arayacak. Yoksa parmak arası terlikleri ile çıkacak Bodrum'dan İstanbul'a kadar otostop çekecek. Ama Aysel gidecek o hayır oyunu kullanacak. Çünkü Aysel biliyor. Eğer o evet geçerse ona o terlikleri bir daha giydirmezler, araba kullandırmazlar. O denize sokmazlar Aysel'i. O yüzden herkes gidecek oyunu kullanacak" dedi.

II. Abdülhamit'in torununu topa tuttu
Konuşmasında Sultan 2'nci Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu'nun "Bizim canımıza yetti, parlamenter sistem artık" sözlerini eleştiren Özel, Osmanoğlu'na sert tepki gösterdi. Özel, "Hanımefendi son derece şık, zengin, oturmuş şöyle söylüyor. Parlamenter sistem canımıza yetti diyor. Bak sen. Bizde ecdada kafayı takma, geçmişin değerleriyle didişmek yok. Dedesinin de parlamento düşmanı olduğunu biliyordur Nilhan Hanım. Senin deden en çok toprak kaybeden padişah desem, ağrına gider. Kıbrıs'ı İngilizlere savaşmadan verdi. Ege'deki bütün adaları kaybeden bizati dedesidir. Biz Osmanlı'yı sevabıyla günahıyla tarihçilere bırakıyoruz.Biz buradan onlara küfredecek değiliz. Nilhan hanıma bir tek şeyi söylemek lazım. Sen Atatürk'e dil uzatıyorsun ya. Eğer Atatürk olmasaydı sen mutlaka yine yaşardın. Ama hangi sarayın hangi odasında, hangi kafesin altında dedenin, babanın uygun gördüğü hangi paşanın kaçıncı karısı olurdun onu bir düşün" dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2017, 09:43
YORUM EKLE

banner97

banner96