banner112

Beko: Sudan sebeplerle işçiler mağdur ediliyor

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile işten çıkarılan 438 Ege Üniversitesi işçisinin mağduriyeti hala giderilmedi.

Beko: Sudan sebeplerle işçiler mağdur ediliyor

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile işten çıkarılan 438 Ege Üniversitesi işçisinin mağduriyeti hala giderilmedi. Ege Üniversitesi işçileri sorunlarını bir kez daha DİSK Eski Genel Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Kani Beko anlattı.

DİSK, Türk-İş ve Hak-İş’e bağlı sendikalara üye olan çoğunluğu kadın işçiler, 10 haftadır işsiz durumda.

YENİDEN BAKANLARI ARADI


Geçtiğimiz hafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu arayarak, EÜ Rektörü Necdet Budak ile konuşmasını rica eden Kani Beko, Sarıeroğlu ile yaptığı görüşmeden net sonuç çıkmaması üzerine bugün yeniden işçilerle buluştu. Ege Üniversitesi Rektörlüğü önünde ‘Kadro dediniz, bizi işimizden ettiniz’ pankartı ile direnişte olan DİSK üyeleri ile gelişmelere dair sohbet eden Kani Beko, işçilerin yanında iki bakanı daha arayarak durumu anlattı.

‘SUDAN SEBEPLERLE…’


Kani Beko “Sudan sebeplerle işçiler mağdur ediliyor. Bu arkadaşlarımın hepsine kefilim. İnsanların ekmeğiyle oynamayın. Güvenlik Soruşturması’nı bir kez daha ve tarafsızca yaparsanız, çok büyük bir hata olduğunu göreceksiniz” dedi.

‘1 GÜN İÇİNDE ÇÖZÜLÜR’


CHP’li Beko işçilere ise sürecin takipçisi olacağının sözünü verdi. Kani Beko ayrıca, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması durumunda, bu sorunun 1 gün içerisinde çözüleceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 15:23
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100