banner109

AKP'li Dağ'dan Kürşat Ayvatoğlu açıklaması

Ankara'da araç içinde uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşılan Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı. AKP'li Hamza Dağ da konuyla ilgili açıklama yaptı.

AKP'li Dağ'dan Kürşat Ayvatoğlu açıklaması

Ayvatoğlu'nun AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın danışmanı olduğu ileri sürülmüş, Dağ’ın danışmanı Muhammed Doğan da konuya ilişkin bir açıklama yapmıştı. Doğan açıklamasında “Hamza Dağ’ın meclis kadrosuna bağlı 3 danışmanı bulunmaktadır. Birinci danışman Muhammet Doğan, ikinci danışman Abdürrahim Atasever, üçüncü danışman Murat Kaygusuz. Genel Merkez Özel Kalemi ise Kadir Aytunkaynak’tır. Bunların haricinde danışmanı yoktur” ifadelerini kullanmıştı.

DAĞ: DANIŞMANIM DEĞİLDİR

Dağ sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Ayvatoğlu'nun iş akdinin dün akşam sonlandırıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı: 

"Sosyal medyada görüntüleri yayınlanan Kürşat Ayvatoğlu danışmanım veya özel kalem müdürüm değildir.

Yaklaşık 1 yıldır genel merkez büro personeli olarak çalışan kişinin dün akşam iş akdi fesh edilmiştir. Şahıs hakkında gözaltı işlemi yapılmıştır. Yasal sürecin takipçisi olacağız. 

Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele en hassas olduğumuz konulardan biridir. Bu konudaki mücadeleyi siyasi ayrım gözetmeksizin hepimiz birlikte yapmalıyız. 

Tüm gençlerimizi bu illetten kurtarmaya var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz."

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 16:42
YORUM EKLE

banner97

banner96