AKP'den MHP ile yerelde de ittifak sinyali

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, ittifak sürecini MHP ile birlikte yönettiklerini belirterek, "Yerel seçimlerde benzer noktada bir çalışmayı İzmir’de yapmaya gayret edeceğiz" dedi.

AKP'den MHP ile yerelde de ittifak sinyali

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, ittifak sürecini MHP ile birlikte yönettiklerini belirterek, "Yerel seçimlerde benzer noktada bir çalışmayı İzmir’de yapmaya gayret edeceğiz" dedi.

AKP Balçova 6'ncı İlçe Kongresi, Balçova Kaya Termal Kardelen Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AKP İzmir milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya ve Necip Kalkan'ın yanı sıra AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, eski İl Başkanı Bülent Delican, AKP'li belediye başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Kongrenin Divan Başkanlığı'nı AKP İzmir Milletvekili Necip Kalkan yaptı. Kongrede mevcut başkan Evrim Özen, seçime rakipsiz girdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalar yapıldı.

Kürsüye çıkan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, MHP ile AKP arasındaki ittifak uzlaşmasına değinerek yerelde de benzer bir ittifak yapmayı planladıklarını açıkladı. Dağ, "İttifak konusu, 15 Temmuz’dan bu yana devam eden bir süreç. Bu bir süreç ittifakı. 15 Temmuz’da birileri bu ülkeye operasyon yapmaya çalıştığında, orada net duruşta bulunan her tabandan kesim vardı. CHP tabanından insanlar da mutlaka vardı, ama bir süre sonra Yenikapı ruhunu terk eden ne yazık ki CHP'nin üst yönetimi oldu. Ama o günden bugüne hem 15 Temmuz’da, hem 16 Nisan halk oylamasında, hem de sonraki süreçlerde, şimdide uyum yasalarında birlikte devam ettiğimiz, birlikte ittifak içerisinde olduğumuz MHP ile birlikte süreci yönetiyoruz. Yerel seçimlerde benzer noktada bir çalışma İzmir’de yapmaya gayret edeceğiz" dedi.

 

'AKP'YE HAKSIZLIK YAPILIYOR'


AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık ise açıklamasında CHP’yi hedef aldı. 1995 yılında ekonomik kriz olduğunu söyleyen Kocabıyık, "Tansu Çiller’e 'İşçilere şu zammı verelim Sayın Başbakanım. Hükümet kuramıyoruz’ dedim. 'Oğlum sen deli misin, IMF beni şu başbakanlığın önünde asar’ dedi. IMF’nin bütün borçlarını ödeyerek kıçına tekmeyi vuran kim, AKP. Şimdi vıcık vıcık Atatürk istismarı yapanlar mı Atatürkçü, yoksa onun ilkelerini yerine getirenler mi? Bu ülkede AKP’ye ve onun liderine çok haksızlık yapılıyor" dedi.
AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, bazılarının masum, saf kişilerin omuzlarına binerek yükseldiğini öne sürerek, "Onları gördükten sonra çok üzüldüm ve kendime söz verdim. Ben milletime, devletimize borcumu ödemeye karar verdim. Ben borcumu ödemeye geldim. Eğer siz destek verirseniz, sizin üzerinizden hesap yapanlara iyi bir ders veririz. Eğer onları temizlemezsek, hayallerimizden uzaklaşmaya başlarız. Kendi adımıza beklentilerden vazgeçtiğimizde özgürleşmiş oluruz. Bu davada siyaset yapanlar birilerini bakan, başbakan, il başkanı yapmak için koşturmuyor. Haksızlıkların karşısında dik durmak için koşturuyor" dedi. Konuşmaların ardından delegeler yeni yönetimi seçti. DHA
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2018, 15:34
YORUM EKLE

banner92