Meteoroloji kaynaklarından yeni uyarılar geldi. Komşu Bulgaristan'da adeta mini bir kıyamet yaşanıyor. Uzmanlar, olası felaketleri peş peşe sıralayarak acil tedbir alınması gerektiğini belirtiyorlar. Son günlerde hava durumu oldukça değişkenlik gösteriyor; Türkiye, Afrika sıcaklıklarının tadını çıkarırken, komşu Bulgaristan felaketler zinciriyle mücadele ediyor.

"Komşu Kızardı"

Meteoroloji kaynağı Hava Forum, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla Bulgaristan'da yaşanan bu mini kıyameti duyurdu. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"Komşuda ortalık karıştı. Bulgaristan'da mini kıyamet kopuyor. Kırmızı alana bakın. Dolu var, hortum var, downburst var, serinleme var... Bizde ne var? Afrika sıcakları..."

Bayramın 2'nci gününde de sahiller doldu taştı! Bayramın 2'nci gününde de sahiller doldu taştı!

Tedbirler Alınmalı

Meteorolojiden gelen son uyarılar, komşumuzun adeta felaketler zinciriyle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Uzmanlar, dolu, hortum ve downburst gibi doğal afetlerin art arda geldiği bu süreçte, tedbirlerin derhal alınması gerektiğini vurguluyor. Aksi halde, bu felaketlerin daha büyük zararlara yol açabileceği belirtiliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ