AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda, öğretmenlere kadro tahsisi ve atama takvimi, iç ve dış siyasetteki gelişmeler, ekonomideki yol haritası ve Gazze'deki durum ele alınacak.

Öğretmenlere Kadro ve Atamalar

Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı'nın branş bazlı öğretmen ihtiyacına göre kadro tahsisi ve atama takvimi detaylı bir şekilde ele alınacak. Öğretmenlerin talep ve beklentilerinin karşılanması için yeni düzenlemeler yapılması bekleniyor.

Ali Erbaş: Filistin'de katliam yapanlara silahları Siyonist Hıristiyanlar veriyor Ali Erbaş: Filistin'de katliam yapanlara silahları Siyonist Hıristiyanlar veriyor

Ekonomi ve Gazze Gündemde

Kabine toplantısında, ekonomideki 'yol haritası' da masada olacak. Enflasyon ve fahiş fiyatla mücadeleye ilişkin atılacak adımlar ve yeni ekonomik paketler görüşülecek. Dış politikada ise ana gündem maddesi Gazze olacak. İsrail'in saldırılarını durdurmak için Türkiye'nin yürüttüğü diplomasi, Gazze'ye insani yardımın ulaştırılması ve yaralıların tahliyesi konuları ele alınacak.

Erdoğan'dan Açıklama Bekleniyor

Toplantının ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kameralar karşısına geçerek basına açıklamalarda bulunması bekleniyor. Erdoğan'ın açıklamaları, kamuoyunda büyük ilgiyle takip edilecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ